EA oznámila, aké hry chystá na Xbox Series X a PS5

EA Play

Electronic Arts mala v noci svoju EA Play konferenciu, na ktorej oznámila hry pre novú generáciu konzol na čele s Xbox Series X a PlayStation 5.

Spoločnosť však z týchto hier neukázala žiadne konkrétne ukážky, skôr sa jedná o záznamy z prototypov alebo making-of videí. Neboli oznámené konkrétne názvy, ani dátumy vydaní. Vo vyše 90-sekundovom videu tak padali prevažne oznámenia o tom, aké štúdia pracujú na ktorých značkách, sem-tam s nejakým náznakom, ako tieto hry využijú next-gen.

Video začína pohľadom na štúdio Criterion Games, ktoré vyvíja nový Need for Speed. Podľa teaseru to vyzerá na hru, kde opäť uvidíme tuning aj kombináciu nových a starých áut. Špekulácie o nejakom remastri Undergroundu tak môžete vypustiť z hlavy. Podľa toho, ako autá vyzerajú, by sa dalo skôr povedať, že ide o oživenie NFS ProStreet. Nová generácia umožní vďaka SSD zredukovať loadingy na minimum.

BioWare pracuje na novom Dragon Age, ktoré poznáme už dlhšie, zo záberov z videa môžeme vidieť, že hra využije technológie ako ray-tracing na vytvorenie dokonalej grafiky. V chystanej fantasy hre máme byť hrdinami vlastného príbehu.

DICE sa plánuje zamerať na rozsiahle next-gen súboje v novej Battlefield hre. Nevieme, ako sa bude volať, ale vidíme, že štúdio sa sústredí na možnosť mať na obrazovke veľmi veľký počet vojakov naraz. Na začiatku videa tiež vidíme demo deštrukcie relatívne modernej budovy, čo môže odpovedať špekuláciám o tom, že ďalší Battlefield bude opäť zasadený do modernej doby.

Štúdio EA Motive pracuje na veľmi ambicióznej a inovatívnej hre. Má ísť o novú značku a ak máme niečo chápať z prezentovaného tech dema, potom môže ísť o open-worldovú sandboxovú akciu s parkourom na štýl Saints Row, Crackdown 3 alebo inFamous. Hra má byť však vo veľkej miere o kreativite samotného hráča.

Na konferencii tiež bola oznámená nová Skate hra. Oznámili ju Cuz Parry a Deran Chung, ale dodali že hra je vo veľmi ranej fáze vývoja a teda si na ňu ešte počkáme. EA si je zjavne vedomá toho, aký kult si hra vytvorila aj vďaka PewDiePie, ktorý ju spopularizoval po tom, ako EA v roku 2013 zatvorila štúdio Black Box. Navyše, to, že EA na sériu nekašle, naznačuje aj fakt, že EA vylepšila Skate 3 na Xbox One X, kde beží v 4K rozlíšení a vyzerá ako celkom aktuálna hra. Hra pritom vyšla v roku 2010.

EA počas konferencie oznámila aj to, že sa plánuje znovu venovať Nintendu Switch a hodlá naň vydať 7 hier vrátane Apex Legends s podporou cross-play. Samotná hra dostane už budúci týždeň 5. sezónu s Lost Treasures Collection Eventom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 19. júna 2020

    […] ODPORÚČAME: EA oznámila, aké hry chystá na Xbox Series X a PS5 […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *