Xbox One S All-Digital Edition ukrýva Eject tlačidlo a konektor pre diskovú mechaniku

Xbox One S All-Digital

Microsoft v sprievode vtipného traileru predstavil Xbox One S All-Digital Edition a na trh tak uviedol prvú čisto digitálnu, aktuálnu konzolu.

Plne digitálna konzola sa oproti klasickému Xbox One S odlišuje prakticky len tým, že vpredu nemá Eject tlačidlo a čiernu škáru, v ktorej sa ukrýva 4K Blu-Ray mechanika. Pokiaľ by ste sa ale pohrali s vnútrom konzoly, potom je možné, že by ste mechaniku do konzoly mohli nainštalovať.

Ukazuje sa totiž, že úprava vzhľadu a vybratie mechaniky je doslova jediné, čo Microsoft spravil. Nedošlo totiž ani k úprave základnej dosky, ani k odstráneniu SATA konektorov, ktoré umožňujú pripojiť mechaniku k základnej doske. A aby toho nebolo málo, odstránené nebolo ani Eject tlačidlo, ktoré je teraz ukryté pod telom konzoly.

Hoci to ešte nikto neodskúšal, s trochou námahy by ste mohli zo starého pokazeného Xboxu One S vziať karosériu a mechaniku a máte k dispozícii novú diskovú konzolu. Zrejme však už bez záruky. Čo sa operačného systému týka, ukazuje sa, že ten zistí, či konzola obsahuje alebo neobsahuje mechaniku.

Ak si totiž na tento Xbox stiahnete aplikáciu Blu-Ray Player, po zapnutí vám vybehne chybová hláška „Disková mechanika sa nenašla. V prípade, že používate Xbox s diskovou mechanikou, zrejme vyžaduje opravu.“

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *