Insider vraví, že nový Xbox bude ešte pokročilejší, než PS5

Xbox E3 2018

Ainsley Bowden vystupujúci na Twitteri pod prezývkou @Porschapwr komentoval oznámenie prvých detailov o budúcej generácii PlayStationu a tiež odhalil niečo k Xboxu.

Sony v uplynulých dňoch napríklad potvrdilo, že konzola ponúkne procesor Ryzen 3. generácie v kombinácii s grafickým čipom Zen 2, ako aj rýchle NAND Flash úložisko s rozhraním PCIe 4.0, vďaka čomu fast travel, ktorý na PS4 Pro trvá 15 sekúnd, tu trvá iba 0,8 sekundy.

Ľudia zvnútra spoločnosti však potvrdili, mimo iného aj Bowdenovi, že chystaný Xbox s krycím názvom Anaconda bude vo viacerých ohladoch ešte lepší, než PlayStation 5. Nehovorí sa pritom o výkone, ale o pokročilosti technológií ako takých. Môžeme ale rátať aj s výkonom, kde chce Microsoft prakticky za každú cenu ponúknuť výkonnejší hardvér.

Cena zostáva otázna. Kým Sony „chce cenu, ktorá bude odpovedať možnostiam“ a hovorí sa o možnosti 100$ dotácie na kus, Microsoft si pri svojom kapitále môže dovoliť siahnuť ešte hlbšie do vrecka a môže predstaviť výkonnejší hardvér za rovnakú alebo možno aj nižšiu cenu, za akú sa bude predávať nový PlayStation.

Čo sa oznámenia konzol týka, kým Sony oznámilo prvé detaily tento týždeň, Microsoft si podľa všetkého necháva oznámenie next-genu na E3 2019. Hovorí sa dokonca o dvoch konzolách, kde jedna má predstavovať lacný next-gen a druhá zas výkonný next-gen.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *