Sports Direct začína vnímať eSports komunitu

Sports Direct
Minulý týždeň bol pre eSports komunitu vskutku prekvapivý. Známy predajca športového oblečenia Sports Direct, ktorý má svoje predajne aj na Slovensku, prehlbuje svoje partnerstvo s britskou obchodnou sieťou GAME.

Začiatky spolupráce medzi Sports Direct a GAME siahajú už do minulého roka, kedy sieť obchodov so športovým oblečením odkúpila 25,8% podiel v GAME a súčasne oznámila plán na odkúpenie 50% podielu v eSports divízii Belong, čo predstavuje 3,2 milióna libier.

Dvojica firiem teraz oznámila, že časť športových predajní bude prerobená tak, aby sa v nich mohli súčasne konať živé eSports turnaje medzi rôznymi hráčmi v rôznych hrách. Súvisí to s plánom Belongu na otvorenie 16 nových arén, v ktorých sa dá hrať za 7 libier na hodinu, prípadne si užiť 10 minút VR za 5 libier. K tomu sem patria už spomínané eSports turnaje, kde sa Belong zaslúžil o vytvorenie mestských klanov, aok sú London Lionhearts, Preston Invincibles a Plymouth Armada.

Očakáva sa tiež, že e-športové aktivity Sports Directu nezostanú len vo Veľkej Británii. Sports Direct totiž plánuje požičať 55 miliónov libier španielskej divízii Game práve na rozvoj eSports eventov v krajine. A vzhľadom k rozšíreniu Sports Directu v Európe nemožno vylúčiť, že jedného dňa sa plán shoppertainmentu dotkne aj nášho regiónu.

Tokyo 2020 eSports

So vzostupom eSports nie je vylúčené ani, že sa objavia na Olympijských hrách v Tokyu

via The Guardian; foto: SportsDirect

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *