Tvorcovia Rainbow Six Siege reagujú na loot boxy v hre

Rainbow Six Siege Operation Outbreak
Zmienky o loot boxoch dvíhajú hráčom tlak už niekoľko týždňov a výnimkou nie sú ani niektorí vývojári. Viacerí však loot boxy obhajujú.

Patrí k nim aj režisér Rainbow Six Siege, Alexandre Remy. V jeho očiach však loot boxy nie sú, aspoň tie v Rainbow Six, nejakými predátorskými prvkami. Skôr ich prirovnáva k možnosti navštíviť obchod so suvenírmi po jazde na horskej dráhe. Zlatým pravidlom tímu, ktkorý stojí za Rainbow Six, je, aby loot boxy nijak neovplyvnili gameplay. „Zdieľam pocity nahnevaných hráčov, no súčasne nemám pocit, že by sme niekoho podvádzali a takisto si nemyslím, že sme chamtiví,“ prehlásil v rozhovore pre MCV UK.

Čo sa samotných mikrotransakcií týka, tie sú dostupné v Rainbow Six Siege od vydania, pričom zahŕňali skorý prístup k doplnkom alebo skinom. Na rozdiel od nových Outbreak Packov sa ale dajú kúpiť aj za herné peniaze, ktoré sa získavajú klasickým hraním. Samotné Outbreak balíčky ale neponúkajú nič, čo by znevýhodnilo ostatných hráčov. Tiež sú to len kozmetické úpravy, ktoré stoja 300 R6 kreditov. Poteší aspoň fakt, že obsah loot boxov sa nebude opakovať a každý, kto sa pripojí do hry počas eventu, dostane 4 Outbreak Packy celkom zadarmo.

Rainbow Six Siege Year 3 SKU

via MCVUK

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *