Letné olympijské hry 2024 môžu zahŕňať eSports

Paris Olympic Games 2024
Už v súvislosti s Ázijskými hrami 2022 v čínskom Chang-čou sa hovorilo o prítomnosti elektronických športov. Zdá sa však, že nepôjde len o jednorázovú záležitosť.

Britská BBC totiž uviedla, že hoci si na Ázijských hrách 2022 si niektoré eSports tímy vydobijú zlato, medajle sa budú rozdávať aj na letnej olympiáde 2024 v Paríži. Teda ak pôjde všekto podľa plánu. Organizátori chystaných olympijských hier totiž vedú diskusie s Medzinárodnou Esports Federáciou IEF o tom, že by sa na olympiáde mohli organizovať profesionálne herné turnaje.

Generálny tajomník IEF Leopold Chung ale vraví, že eSports nemôžu byť oficiálnou disciplínou na Olympijských hrách. Na druhú stranu, mohli by byť sprievodnou atrakciou. Navyše by na mieste mali platiť prísne kritériá. Olympiáda je symbolom mieru a preto na nej nemajú mať miesto žiadne hry, ktoré nejakým spôsobom prezentujú násilie. Tvrdí to Thomas Bach z Medzinárodného olympijského výboru. Je teda jasné, že žiaden Counter-Strike na OH nehrozí.

via BBC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár