Titanfall 2 ožíva vďaka Apex Legends

Titanfall 2

Náhle vydanie Apex Legends bolo jedným z najlepších riešení, ktoré mohla EA s hrou spraviť. Titul si za tri dni získal viac ako 10 miliónov hráčov a za ten čas dokonca spopularizoval hlavnú sériu.

Apex Legends totiž vychádza zo série Titanfall a nejakým spôsobom práve tento diel spôsobil, že Titanfall 2 prudko vzrástol na popularite. Hra pritom pôvodne bola pokladaná za komerčný neúspech, pretože vyšla v čase medzi Call of Duty: Infinite Warfare a Battlefield 1.

Viacerí fanúšikovia na Reddite a ResetEra si všimli, že Titanfall 2 vykazuje čísla, aké dlho neukazoval. Konkrétne Xbox verzia, ktorá mala priemerne aktívnych 2-3 tisíc hráčov cez víkendy, dosiahol až 10 000. Podobná situácia je aj na iných platformách. Na PS4 ho hralo bežne 2 000 hráčov, po novom je to však viac ako dvojnásobok. A na PC, kde hru bežne hralo 800 až 1500 hráčov, Titanfall 2 dosiahol zrazu 3500 súčasne hrajúcich hráčov.

Je milé vidieť, ako jedna hra pomôže popularite druhej. Hoci Respawn vraví, že vydať battle royale hru bol čisto jej nápad a nijako do toho nezasahovala EA, vydavateľ by mohol mať po týchto skutočnostiach dôvod na radosť. V hre je, konieckoncov, kvalitná značka.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *