Sony oznámilo prvé informácie k PlayStation 5

Fanúšikovia konzol už teraz čakajú na oficiálne správy o budúcej generácii konzol a kým doteraz bolo všetko len o únikoch, Sony práve oznámilo prvé detaily k budúcej generácii konzoly PlayStation.

Informácie poskytol v rozhovore pre Wired sám kľúčový architekt budúcej konzoly, Mark Cerny. Mimo iného potvrdil aj to, že Sony pracovalo na konzole posledné štyri roky. A zároveň vraví jasne, PlayStation 5 nebude len výkonnostným upgradom, akým bola PS4 Pro. Potvrdil tiež, že s konzolou už niektorí vývojári pracujú teraz, ale konzola tento rok určite nevyjde.

Konzola však ponúkne osemjadrový procesor AMD Ryzen 3. generácie v kombinácii s Navi GPU s podporou raytracingu. Okrem toho má ponúknuť custom čip pre 3D zvuk v hrách, vďaka čomu sa aj na konzolách PlayStation dočkajú hráči vychytávok v oblasti priestorového zvuku. Pokiaľ ide o virtuálnu realitu, next-gen konzola podporuje súčasné PlayStation VR, Mark Cerny však nevylúčil ani práce na novom headsete. Dodal len, že nebude zachádzať do detailov.

Cerny taktiež potvrdil, že nová konzola ponúkne customizované SSD bežiace na novom PCIe 4.0 rozhraní miesto bežného pevného disku, čo jednak urýchli inštaláciu a jednak aj samotné načítavanie hier. Rozdiely medzi HDD a SSD sú viditeľné už dnes a to aj pri konzolách, kde sa dajú v prípade Xboxu One pripojiť cez USB 3.0 port alebo v prípade PS4 namontovať dovnútra konzoly. Rýchlostný rozdiel bol prezentovaný aj na novom devkite a to na hre Marvel’s Spiderman. Kým na PS4 Pro s bežným HDD trval fast-travel 15 sekúnd, na novom devkite trval fast travel iba 0,8 sekundy.

Cerny tiež potvrdil podporu 8K rozlíšenia a spätnú kompatibilitu s PS4 hrami, diskovými aj digitálnymi. Čím sa zároveň potvrdila prítomnosť Blu-Ray mechaniky. Sony tiež zrejme viacero titulov vydá súčasne na PS4 aj PS5. Je preto možné, že pôjde o remastrované verzie The Last of Us: Part II, Death Stranding alebo Ghost of Tsushima. Nemožno však vylúčiť ani remastre starších hier ako Horizon: Zero Dawn či God of War.

PS5 PlayStation 5

via Wired

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    a zase nic nového.

  1. 18. apríla 2019

    […] ODPORÚČAME: Sony oznámilo prvé informácie k PlayStation 5 […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *