Assassin’s Creed Unity naberá na popularite, hra môže pomôcť pri obnove budovy

Assassin's Creed Unity

Žiaľ, iba ťažko nájsť slová, ktorými by sa dalo vyjadriť nešťastie, akým bol včerajší požiar v Notre Dame.

Historická dominanta Paríža našťastie nezhorela celá a hoci jej oprava bude trvať dlho a bude stáť nemalé peniaze, existuje vysoká šanca, že sa ju podarí obnoviť do čo najpôvodnejšieho stavu.

K tomu môže pomôcť aj Assassin’s Creed Unity, ktorý bol pre svoje bugy zhadzovaný ako kritikmi, tak hráčmi. Hra sa však odohráva práve v historickom Paríži a svoje miesto tu má aj Chrám Matky božej. A práve precíznosť, akou vývojári zmapovali chrám do najmenších detailov, môže pomôcť v plánovanej obnove budovy, ktorej značná časť včera zhorela.

Okrem toho by však mohol pomôcť, a zrejme aj pomôže, bezchybný digitálny model katedrály, ktorý vytvoril historik Andrew Tallon. Už skôr totiž oskenoval stavbu lasermi, vďaka čomu vyzbieral dáta kľúčové pre bezchybný 3D model Notre Dame. Samotný historik dodáva, že pri správnom použití dokážu lasery oskenovať objekt s precíznosťou 5 milimetrov.

Tallon zároveň pri svojom modeli využil sférické panoramatické snímky, ktoré následne namapoval na laserom snímaný model, vďaka čomu sa prakticky každý pixel priradil na správne miesto. Celkovo vytvoril snímky z viac ako 50 miest katedrály a vyzbieral pritom 1 miliardu bodových dát.

Okrem toho stojí za zmienku, že predaje Assassin’s Creed Unity na Steame prudko vzrástli.

The Verge

via GPSWorld; Gamesite; foto: The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *