Uvidíme PlayStation 5 už budúci mesiac?

PlayStation
História sa opakuje a špekulácie nasvedčujú tomu, že už na prelome 2019 a 2020 nás čaká minimálne jedna next-gen konzola: PlayStation 5.

Lenže, ako tomu pri nových generáciách konzol býva, spoločnosti ich predstavujú v niekoľkomesačnom predstihu. Jednak preto, aby pripravili na ich launch fanúšikov a jednak vývojárov, ktorí môžu náležite tomu prispôsobiť svoje hry pre ponúkaný hardvér. Takto tomu bolo pri Xbox One aj PlayStation 4. A kým Microsoft predstavil nový Xbox v máji/květnu 2013, Sony ukázalo PS4 skôr.

Spoločnosť oznámila PlayStation 4 20. februára/února 2013 s tým, že o konferencii dala vedieť 31.1.2013 teaserom prezentujúcim ikonické štyri znaky na ovládači. Presuňme sa teda do roku 2019 a od ohlásenia PS4 uplynie už o pár týždňov presne 6 rokov. Sme však zároveň v dobe, kedy sa už otvorene hovorí o next-gen platformách. A aby toho nebolo málo, okolo Sony nastalo ticho pred búrkou. Spoločnosť neorganizovala svoj každoročný PlayStation Experience a dokonca sa nezúčastní ani tohtoročnej E3. Môže to teda znamenať, že spoločnosť chystá iný veľký event, ktorým hodlá pokryť oznámenie novej generácie PlayStationu – PlayStation 5.

Taký event by sa mohol odohrávať práve teraz na začiatku roka. Pri Sony by to nebolo nič výnimočné: PS2 bola ohlásená v marci/březnu 1999, Vita v januári/lednu 2011 a PS4 vo februári/únoru 2013. Ostatné konzoly ako PS1, PS3 a PSP boli ohlásené na E3, tej sa však Sony v roku 2019 neplánuje zúčastniť. Vzhľadom k možnosti vydania konzoly už na vianoce 2019 preto existuje možnosť, že Sony rozpošle pozvánky už v najbližších dňoch alebo týždňoch.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár