Microsoft reaguje na spätnú kompatibilitu PS5, Sony odpovedá

Spätná kompatibilita Xbox Series X vs PS5

Potom, ako sa Sony vyjadrilo, že na PS5 bude spätne kompatibilná väčšina z Top 100 hier z PS4, sa vyjadril aj Microsoft, ktorý svojim vyjadrením absolútne odzbrojil Sony.

Microsoft tvrdí, že všetky hry, ktoré môžete hrať na Xbox One, budete môcť hrať aj na Xbox Series X. Takže áno, všetky hry, aj tie, ktoré sú práve teraz spätne kompatibilné z Xboxu 360 a prvého Xboxu na Xbox One + všetky hry z Xbox One.

Takto sa vyjadril na Twitteri, kde povedal: „Vezmite si svoje najobľúbenejšie hry so sebou na Xbox Series X. Stačí pripojiť váš externý hard disk do Series X a celá vaša herná knižnica je automaticky k dispozícii.“ To znamená, že až sa rozhodnete prejsť na Series X, svoj starý Xbox One S/X si už nemusíte ponechať ako nostalgické riešenie.

Microsoft tiež povedal, že strávil viac ako 100 000 hodín testovaním hier z Xbox One a starších konzol. Už teraz však vie Microsoft potvrdiť, že tisíce hier budú hrateľné aj na Xbox Series X hneď pri vydaní.

Sony neskôr na tento posmešok reagovalo na svojom blogu. Upresnilo, že veria, že sa im podarí zabezpečiť kompatibilitu s prevažnou väčšinou z viac ako 4000 hier dostupných pre PlayStation 4. Očakávajú tiež, že spätne kompatibilné tituly môžu využiť vyšší výkon na dosiahnutie stabilnejšieho alebo vyššieho frameratu a potenciálne by hry mohli získať vyššie rozlíšenie.

Sony dnes údajne testuje jednotlivé hry a hľadajú v nich akékoľvek chyby, ktoré by vyžadovali opravu zo strany vývojárov. Spoločnosť vraj takto otestovala už niekoľko stoviek hier a chystá sa skúšať tisícky ďalších ešte pred vydaním konzoly.

PS5 Backwards Compatibility
PS5 ponúkne „Legacy“ režimy pre PS4 Pro a PS4

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *