EA kreatívne požiadala fanúšikov, aby vypli multiplayer Battlefield 2

Battlefield 2
Napriek všetkým tým grafickým a ďalším vylepšeniam sa stáva, že moderné hry vo výsledku nedokážu poskytnúť tak kvalitný zážitok ako ich predošlé časti. Učebnicovým príkladom je taká Mafia 3, ale vo svete nájdeme aj hromadu skalných fanúšikov Battlefieldu 2.

Battlefield 2 sa v roku 2017 tešil slušnej popularite najmä vďaka partii skalných fanúšikov. Známi ako The Revive Team, táto partia fanúšikov udržovala Battlefield 2 pri živote viac ako tri roky. Problém bol v tom, že pôvodná hra bežala cez GameSpy. Služba však ukončila existenciu v roku 2014 a odvtedy a mnohé tituly, ktoré cez ňu bežali, stali nehrateľné. Dotklo sa to aj napríklad hier od Rockstaru pre Xbox 360, ku ktorým patril aj Midnight Club: Los Angeles alebo GTA IV.

V roku 2017 však narazil The Revive Team na ďalšiu prekážku. Táto však bola nezdolateľná. Právnici EA totiž kontaktovali tím, aby prestali distribuovať a modifikovať duševné vlastníctvo EA. Ide totiž o to, že Battlefield 2, Battlefield Heroes a ďalšie diely, ktoré Revive udržovali pri živote, využívajú modifikovaných klientov, čím samozrejme porušujú podmienky užívania softvéru.

Musíme však uznať, že správa z právneho oddelenia EA bola vskutku kreatívna:

Píšem vám pod záštitou Electronic Arts Inc. a ich štúdia DICE, alebo inak povedané ‚tých chalanov, čo robia Battlefield‘.

Všimli sme si, že Revive Network majú niekoľko projektov a stránok, ktorými prezentujú svoju rolu Medica a oživujú staršie Battlefield hry vrátane Battlefield Heroes, Battlefield 2 a Battlefield 2142. Je naozaj skvelé vidieť vaše nadšenie z týchto hier. Nechceme sa chváliť, ale my sami zažívame nostalgiu, keď hráme tieto klasické tituly.

Potrebujeme vás ale požiadať o službu: musíme vás požiadať, aby ste prestali hádzať zásoby. Právnicky povedané, prosím, prestante distribuovať kópie našich klientov a používať naše ochranné známky, logá a artworky na vašich stránkach. Problém je v tom, že si vaši návštevníci môžu myslieť, že patríte pod EA, a my sme jediní, ktorí môžeme používať oficiálnu psiu známku „EA“. Pretože ste členmi komunity Battlefieldu, vieme, že ste chytrí a nápomocní, a že pochopíte, že musíme chrániť naše autorské práva voči sérii.

Prosím, dajte nám vedieť, či ste s nami na jednej lodi. Ak máte nejaké otázky k tomuto, určite ma kontaktujte.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    EA trapas, ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *