PUBG prechádza na servery Microsoft Azure

Microsoft Azure
Konzolová exkluzivita, na ktorej sa dohodol Microsoft s tvorcami PlayerUnknown’s Battlegrounds, prináša divy. Okrem toho, že sa hra dočká vydania na Xbox One X ešte tento rok, hráči si hru užijú cez nové servery.

Až doposiaľ totiž PUBG využívalo servery Amazon Web Services. Po novom však už hra beží cez servery Microsoft Azure. Správu potvrdil dokonca samotný CEO Microsoftu, Satya Nadella, počas hovoru s investormi pri oznámení finančných výsledkov. CEO spoločnosti prehlásil, že herný trh posúva hranice hardvérových a softvérových inovácií, čo dáva Microsoftu možnosť preraziť v cloude.

Spoločnosť totiž verí, že ak bude herným vývojárom poskytovať výhodné ponuky na využívanie serverov Microsoft Azure, môže sa to odraziť v rastúcom množstve multiplayerových exkluzivít pre Xbox One a Windows 10. Práve nedostatok exkluzivít (respektíve takých s veľkým menom) je dôvod, prečo Xbox často čelí kritike. Na druhú stranu, exkluzívne tituly nepatria k hlavným prioritám u hráčov, keďže mnohí si na svojich konzolách (nielen Xbox, ale aj PS4), užívajú predovšetkým multiplatformové tituly.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *