WRC 9, 10 a 11 oznámené pre Xbox One a Xbox Series X

WRC 6

Je rok 2020, blížia sa nové konzoly a nie je prekvapením, že mnohí vývojári už začínajú rovno oznamovať svoje hry aj pre tieto zariadenia. Ukážkový príklad prichádza práve teraz. Štúdio Kylotonn Games oznamuje WRC 9 pre Xbox One, Xbox Series X, PS4, PS5, Nintendo Switch a PC (Epic Store).

Štúdio oznámilo, že hra vyjde už 3. septembra/září 2020 pre aktuálne platformy, na nové konzoly vyjde pochopiteľne neskôr. Medzi zásadné novinky WRC 9 patrí nový, rozšírený režim kariéry, tri nové rally v Japonsku, Keni a na Novom Zélande a tiež je sľúbený realistickejší zážitok a viac obsahu, ktorý bude ukázaný neskôr. Kariéra sa inšpiruje kalendárom WRC 2020, zatiaľ je otázne, ako ho ovplyvní koronavírus a či sa prípadná absencia divákov alebo diváci s povinne nasadenými rúškami objavia v hre.

WRC 9 ponúkne celkom 400 kilometrov ciest a blata, ktoré tvorí 13 etáp sezóny WRC 2020. Nechýbajú samozrejme ani také legendy ako Col de Turini v Monte Carlo, argentínsky El Condor alebo fínske Ruuhimäki. Autá troch WRC tímov, Hyundai Motorsport, M-Sport Ford a Toyota Gazoo Racing sa vrátia s aktualizovaným vizuálom. Prítomných bude aj 15 bonusových rally klasík, ktoré zanechali svoju stopu na histórii motoršportu.

Režim kariéry bude oproti WRC 8 doplnený o rozšírené mechaniky, nové možnosti tímového manažmentu, širšiu ponuku eventov a hlbšie prepojenie s reálnymi WRC tímami, aby sa mohol hráč ponoriť hlbšie do WRC na svojom Xboxe. A zazávodime si proti hviezdam motoršportu, ako sú Ott Tänak či šesťnásobný majster Sébastien Ogier, plus budú opäť dostupné podporné divízie WRC 2, WRC 3 a Junior WRC.

Hráči, ktorí bažia po realistickom zážitku, sa môžu tešiť na realistickejšie odpruženie, brzdenie a presun váhy, takže auto sa bude chovať vierohodnejšie na jednotlivých povrchoch. Okrem toho sa tvorcovia špeciálne zamerali na zvuk. Keď už sme pri realizme, hráči sa môžu tešiť na spoluprácu s výrobcom Nacon. Tým sa dostávame k ďalšej kľúčovej správe. Organizácia WRC Promoter oznamuje spoluprácu s Kylotonn Games a Nacon na WRC 10 a WRC 11. Táto spolupráca potrvá do roku 2022.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *