DirectX 12 Ultimate: Posledná časť skladačky menom Xbox Series X

DirectX 12 Ultimate

Aj keď bola GDC zrušená, Microsoft ohlásil nový softvér, ktorý pomôže next-genu a všeobecne budúcnosti herného priemyslu. Nazvali ho DirectX 12 Ultimate. Microsoft tvrdí, že tento update pomôže ich platformám byť takpovediac odolnými voči budúcnosti.

DirectX 12 Ultimate alebo aj DX12U je vylepšený DirectX 12, na ktorom spoločnosť pracovala posledných 5 rokov. Ultimate prináša ray-tracing, Variable Rate Shading (VRS), Mesh Shaders a Sampler Feedback. Čiže všetko to, čo bolo prezentované ako technológie poháňajúce inováciu v Xbox Series X. A ak niekde uvidíte logo DX12U, môžete si byť istí, že tento hardvér vám podporí všetky hry novej generácie od Xbox Game Studios.

A nemusíte sa obávať, práve na DX12U budú fungovať aj najnovšie konzoly Xbox Series X, takže množstvo hier budete môcť hrať aj na počítači, aj na vašej novej konzole, čo ešte viac podporíGame Pass a developeri, ktorí chcú nejaké tie cross-platform hry, majú vďaka tomuto zelenú. Taktiež to ale znamená, že Microsoft nebude robiť čisto exkluzívne hry pre túto konzolu.

Taktiež pre zariadenia, ktoré majú DX12, verzia Ultimate je spätne kompatibilná a hry, ktoré majú DX12U vám pôjdu bez problémov aj na zariadeniach, ktoré ho štandardne nepodporujú. Len v nich nevyužijete všetky novinky, ktoré ponúka DX12U.

Microsoft sa ako spoločnosť vždy snažil prispôsobovať Xbox pre DirectX. Od toho vlastne vznikol aj názov Xbox, keďže jeho originálny názov znel DirectX Box, no DirectX pre konzoly a PC bol vždy rôzny až do tejto doby. Microsoft dúfa, že tým podporí vývojárov a ich schopnosť adaptovať sa a vytvárať hry, ktoré nebudú len konzolovými portami pre PC a naopak.

via Thurrott

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár