Netflix a YouTube znižujú kvalitu v Európe, dôvodom je koronavírus

Netflix Millarworld

Netflix včera nepríjemne potešil všetkých svojich európskych predplatiteľov. Spoločnosť oznámila, že na starom kontinente počas tohto obdobia zníži kvalitu vysielania. Dôvodom je, že k internetu sa pripája viac ľudí, než kedy predtým a keďže mnohí ľudia sú nútení ostať doma, má to vplyv na rýchlosť internetu.

Faktom totiž je, že aj keď sa to nezdá, hromadné užívanie internetu môže mať vplyv na jeho rýchlosť. Spomalenie bolo citeľné napríklad vtedy, keď Rockstar Games oznámili GTA IV a GTA V. Skutočnosť, že zrazu všetci doma netflixujú a chillujú, má na rýchlosť internetu rovnaký dopad.

Netflix preto oznámil, že po dohode s Európskou komisiou dočasne zníži bitrate, čo sa prejaví na vizuálnej kvalite. Spoločnosť ale ďalej umožní streamovať video v HD, Full HD a 4K rozlíšeniach. Netflix vraví, že toto rozhodnutie by malo ovplyvniť „spotrebu“ Netflixu o 12%.

Podobné riešenie oznámil aj Google a už v blízkej dobe zníži spotrebu YouTube. Spoločnosť však nepovedala nič bližšie a tak nie je jasné, ako chce spotrebu znížiť a aký to bude mať dopad na užívateľov. Obmedzí sa najvyššia dostupná kvalita len na Full HD? Alebo sa zníži bitrate ako pri Netflixe? Ktovie.

Aplikácie Netflix aj YouTube sú dostupné zadarmo pre Xbox One.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *