State of Decay 2 nebude mať mikrotransakcie a približuje svoj zdieľaný svet

State of Decay 2
Undead Labs začali postupne zverejňovať všetky dôležité informácie ku State of Decay 2, ktoré vychádza exkluzívne na Xbox One 22. mája/května.

Undead Labs okrem zverejnenia nového co-op gameplayu prostredníctvom IGN oznámili niekoľko dôležitých vecí. Tá, ktorá hráčov poteší asi najviac, je, že State of Decay 2 nebude mať mikrotransakcie. Stane sa tak aj napriek faktu, že sa hra bude predávať iba za 30€, teda za cenu o polovicu nižšiu, než sa čakalo. Nemožno ale vylúčiť štandardné DLC expanzie, ako napríklad nové mapy alebo epizodický obsah.

State of Decay 2 sa odohráva 15 mesiacov po udalostiach prvej hry, pričom teraz sa už obyvatelia postapokalyptického sveta vyznajú do hrozby, ktorá tento svet uchvátila. V tomto svete ide zároveň o spoluprácu a priateľskosť medzi živými. V hre tak nebude friendly fire – no v prípade, že je niekto nevyliečiteľný, môžete ho zastreliť, aby sa z neho nestal zombie. Funguje tu taktiež systém zdieľaného sveta, podobne ako to má Sea of Thieves. Pokiaľ sa k vám do hry pripojí iný hráč, pripojí sa s celou svojou komunitou (AI) a keď vašu hru opustí, vezme si so sebou všetku svoju získanú korisť.

Loot bol mimochodom navrhnutý tak, aby zodpovedal prostrediu, v ktorom ho nájdete. Čiže ak náhodou narazíte na sanitku, nenájdete v nej zbrane, ale liečebné pomôcky. Korisť možno uschovávať do kontajnerov, pričom každý hráč má svoj vlastný a spravovať ho môže iba on. Získaný loot však možno zdieľať s inými hráčmi. Mimochodom, čím viac hráčov je pripojených do hry, tým viac kontajnerov je v hre prítomných. A cenná je aj informácia, že obtiažnosť sa zvyšuje len s rastúcou skúsenosťou NPC komunity, nikdy nie s rastúcim počtom hráčov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *