Microsoft odhalil 8 hier, ktoré pribudnú do Xbox Game Pass budúci mesiac

Ako každý mesiac, tak aj teraz Microsoft odhalil kolekciu titulov, ktoré sa dostanú do ponuky Xbox Game Pass budúci mesiac.

A je sa na čo tešiť! Samozrejme nie je žiadnym prekvapením, že headlinerom bude State of Decay 2, ktoré vychádza 22. mája/května exkluzívne na Xbox One a PC, kde bude podľa všetkého dostupný aj cez Steam. Nie je to zatiaľ oficiálne potvrdené, ale livestream dema z PAX East 2018 privítal divákov chybovou hláškou, že sa hre nepodarilo pripojiť na servery služby Steam.

State of Decay 2 ponúkne na úvod tri mapy, ktoré budú rovnako veľké ako tá jedna, ktorú si mohli hráči vychutnať v prvom dieli. Princípy ostali viacmenej zachované, no hra kladie ešte väčší dôraz na online co-op. Dôležitou súčasťou post-apokalyptickej multiplayerovky bude vylepšovanie svojho úkrytu, ktorý zároveň poskytne strechu nad hlavou ďalším hráčom, s ktorými budete hrať. Zachoval sa aj Permadeath, čiže ak vaša postava zomrie, stane sa tak nadobro.

Nie je to však jediná hra, ktorá vychádza cez Game Pass. Iniciatívy sa chopilo aj štúdio Roll7 (tvorcovia OlliOlli) a vydavateľ 505 Games s novou hrou Laser League. Pôjde o arkádový laserový šport budúcnosti, v ktorom ide o to strieľať smrtiace lasery na svojich súperov. Futuristická hra ponúkne 6 tried (Blade, Smash, Thief, Ghost, Shock, Snipe), 16 máp, 15 powerupov, 12 modifikátorov a 250 možností úpravy postavy. Hra vychádza 10. mája/května.

Ďalším veľkým prírastkom budúceho mesiaca bude PES 2018: Pro Evolution Soccer. Jedná sa o poslednú hru, ktorá drží exkluzívnu licenciu UEFA, takže si ju nezabudnite vychutnať naplno. A predsa len, herný futbal nie je len FIFA ;). Presne tak, ako nemôže byť USA v každej vojne na víťaznej strane. Presne nad tým sa zamýšľa Homefront: The Revolution. Aké by to bolo, keby Severná Kórea dobije USA a tamojší ľud sa pridá k odporu? Asi tak, ako v tejto hre, ktorá síce nezožala veľký úspech, no svojich fanúšikov si stále nájde.

Potom tu nájdeme už len menšie veci. Fantastickú kuchynskú kooperáciu Overcooked!, logickú hru Unmechanical Extended, taktickú zlodejovku The Escapistsalebo klasiku z konzol minulých, Sonic & Knuckles.

Väčšina z ohlásených hier bude dostupná len do 31. augusta/srpna.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *