Belgicko: Loot boxy sú nelegálne a vydavateľom hrozí 5 rokov za mrežami

EA Blizzard Valve CEO Prison
Belgicko je ďalšia krajina, ktorá sa po debakli menom Star Wars Battlefront 2 zameralo na politiku loot boxov v hrách. A len týždeň po pomerne ostrom vyjadrení Holandska sa ozvalo Belgicko. Ba čo viac, pritvrdilo.

Belgická herná komisia totiž analyzovala loot boxy v štyroch hrách – Star Wars Battlefront 2FIFA 18Overwatch Counter-Strike: Global Offensive. A aj keď to vyznie teraz možno prekvapivo, práve prvá menovaná je hrou, ktorá na nekalé praktiky upozornila, no nie je v rozpore s belgickými zákonmi. Aj to len preto, že sa EA rozhodla odstrániť pôvodný systém monetizácie a po niekoľkých mesiacoch ničoho vrátila späť neškodnú verziu, ktorá obsahuje len kozmetické itemy.

Ostatné tri hry – FIFA 18, Overwatch a CS:GO – však aj naďalej disponujú loot boxami, ktoré fungujú na princípe náhody. Principiálne ide o lotériu, ktorá je v Belgicku zakázaná a belgický minister spravodlivosti Koen Geens požaduje, aby vydavatelia odstránili loot boxy z hier„V opačnom prípade vydavatelia riskujú trest odňatia slobody po dobu až 5 rokov a pokutu až do 800 000€. Ak sú [s loot boxami] v kontakte deti a maloletí, tresty môžu byť dvojnásobné,“ dodáva Geens.

Geens pritom zdôraznil, že loot boxy môžu mať veľmi negatívny dopad najmä na malé deti. Podľa neho sú to práve oni, kto je v kontakte s takýmito systémami najčastejšie a Belgicko nesmie dopustiť, aby došlo k takémuto riziku. Poukázal tiež na to, že tamojšie úrady začali vyšetrovať loot boxy v hrách len po tom, ako vypukla kauza so Star Wars. Aj keď sa táto hra vyhla značky Nelegálna, EA má na konte ďalšiu hru, ktorá generuje stovky miliónov dolárov. Je to FIFA 18 a jej režim Ultimate Team, ktorý funguje na princípe kartovej hry, do ktorej sú zapojené aj mikrotransakcie a teda reálne peniaze.

Geens tiež dodal, že chce viesť dialóg s vydavateľmi a vývojármi hier, aby sa jednoznačne určilo, kto bude zodpovedný za odstránenie loot boxov.

FIFA FUT

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Koupit si Fifu, hrát on line s tím, že výsledek závisí na tom, kolik tam nasypu peněz….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *