Scenárista Anthemu opustil BioWare

Anthem
Vyzerá to, že sa Anthem dostáva do podobných problémov, akými si prechádzal Mass Effect: Andromeda. Štúdio BioWare opustil jeho scenárista Drew Karpyshyn už druhýkrát počas svojej kariéry.

Pôvodne sa tak stalo v roku 2012, kedy opustil BioWare, aby pracoval na knižnej trilógii Chaos Born, a po jej dokončení sa v roku 2015 vrátil späť do štúdia, aby pracoval na Star Wars: The Old Republic a Anthem. Predtým mal na konte scenáre pre Mass Effect 1 a 2.

Karpyshyn sa plánuje naďalej venovať voľnej činnosti ako freelancer. Pripravuje rôzne novely, ako aj jeden projekt grafickej novely. V spolupráci s FoxNext Games a ich štúdio Fogbank Entertainment tiež plánuje písať scenár pre epizodickú hru postavenú na báze jednej zo značiek 20th Century Fox. Zaujímavé je pritom, že vedúcim v štúdiu je Daniel Erickson, ktorý pracoval neuveriteľných 17 rokov v BioWare. A takisto, vrchným scenáristom je Alex Freed, ktorý tiež pracoval na Anthem.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Martinedo píše:

    Snad si na Anthem robotu dokoncil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *