Údajný leak odhaľuje plány Microsoftu na najbližšie tri roky

Xbox One Logo
Na reddite sa objavil zaujímavý príspevok, ktorého autor hovorí o množstve noviniek, ktoré chce Microsoft ohlásiť v najbližších mesiacoch a rokoch. Zahŕňa to nové konzoly, hry aj akvizície.

Na úvod článku musíme zdôrazniť, že až do oficiálneho ohlásenia z dielne Microsoftu ide stále o nepotvrdené informácie a preto nemusia odpovedať realite budúcich mesiacov.

Akvizície

Microsoft má tento rok pokračovať v akvizíciách a údajne má v merku niekoľko štúdií vrátane takých, ktoré majú veľmi veľké meno. Takých štúdií je až 7. Asobo Studio vypomáhalo na mnohých projektoch, medzi ktorými nájdeme napríklad The Crew 2, Quantum Break či first-party exkluzivity ako Zoo Tycoon, Rush: A Disney-Pixar Adventure alebo Disneyland Adventures. Plus k tomu patria projekty pre HoloLens ako Young Conker či Fragments.

Ďalším štúdiom v hľadáčiku sú tvorcovia série Hitman, IO Interactive. Po ich boku by sa pod Microsoft Studios mohli včleniť aj Platinum Games, tvorcovia zrušeného Scalebound či hier ako NieR: Automata alebo Bayonetta. Turtle Rock Studios pre zmenu majú na konte sériu Left 4 Dead a Evolve, Bluepoint Games zas mali na starosti remastre PlayStation exkluzivít Gravity Rush, Uncharted a Shadow of the Colossus.

V ponuke tiež vidíme Relic Entertainment, vývojárov Company of Heroes série a pripravovaného Age of Empires IV. Zavŕši to The Farm 51, ktorí vyvíjali napríklad minuloročný psychotriller Get Even. V ponuke vraj majú byť aj ďalšie štúdiá z Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Poľska, Ukrajiny, Fínska, Kanady, Japonska a Kórey.

Get Even

Lockhart

Konzola s kódovým označením Lockhart má byť novou lacnou variantou konzoly Scarlett. Má stáť iba 249 dolárov a ponúknuť niekoľko kompromisov oproti high-endovej verzii. Konzola má ponúknuť customizovaný 8-jadrový čip Zen 2 so 16 threadmi, customizovanú Navi grafiku s výkonom vyše 4 teraflopy, 12GB GDDR6 pamäte. Dokonca sa zvažuje použitie 1TB NVMe SSD s prenosovou rýchlosťou nad 1GB/s, akú má mať aj výkonnejšia verzia konzoly. Zavŕšiť to má podpora DirectX Raytracingu a Microsoft AI.

Xbox One X a Xbox One S

Na rozdiel od Sony, ktoré má vydať konzolu už na prelome rokov 2019 a 2020, Microsoft hodlá so železom počkať až na koniec budúceho roka. Otázna je spätná kompatibilita. O jej podpore na PS5 sa nevie nič, zatiaľ čo Microsoft má plán podporovať hry z Xbox One, Xbox 360 aj pôvodnej Xbox konzoly. XDK devkity sa dostanú do rúk vývojárov v apríli/dubnu alebo máji/květnu 2019.

Original Xbox Backwards Compatibility

Launch hry

Line-up hier, ktoré majú sprevádzať nový Xbox behom jeho prvého roka existencie, má byť doposiaľ najväčším a najrozmanitejším, aký sme kedy videli. Microsoft teda nechce nechať nič na náhodu a aj keď vstúpi do ringu neskôr, vstúpi doň v plnej výbave. Zahŕňať to má tiež zbierku cross-gen hier, ktoré vyjdú ako na Xbox One, tak na jeho nástupcu.

forza motorsport 7

Medzi hrami, ktoré budú Year One hrami Xboxu, nájdeme Halo Infinite, Age of Empires IV a Forzu Motorsport, ktorá bude zároveň prvou s podporou pre konzolový Raytracing. To by vlastne aj dávalo zmysel, keďže Microsoft vždy využíval Forzu na prezentovanie najnovších podporovaných technológií: 4K 60fps, HDR, Dolby Atmos a iných. Inými novinkami v line-upe majú byť Perfect Dark, Killer Instinct 2 a Bleeding Edge.

Microsoft tiež chce údajne oživiť staré značky, priniesť nové IP, exkluzívne japonské hry, chystá tiež exkluzívnu špionážnu hru a tiež niekoľko ďalších. V neposlednom rade si má spoločnosť už v najbližších mesiacoch “ísť bomby” s ohlásením rôznych skvelých vecí, očakávaných aj absolútne neočakávaných hier, oznámiť jednu obrovskú akvizíciu, odhaliť nové veľké služby a ďalšie veci.

Xbox Roadmap 2019

via Imgur

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

3 komentáre

  1. Richard píše:

    Skus si Gogi hry ale po česky Alebo po anglicky

  1. 24. januára 2019

    […] ODPORÚČAME: Údajný leak odhaľuje plány Microsoftu na najbližšie tri roky […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *