Rodičia platia svojim deťom koučov. Trénujú ich vo Fortnite

Fortnite BR
Mať kouča, ktorý vás bude zdokonaľovať v tenise, futbale alebo hokeji, to je na dnešnú dobu moc staré. V dnešnej dobe totiž rodičia platia svojim deťom koučov, ktorí trénujú s ich ratolesťami Fortnite.

Zdá sa totiž, že za všetkým stojí obrovský rast popularita eSports, kde má svoje miesto aj táto obľúbená battle royale hra. Epic Games sa dokonca nechali počuť, že behom 8 letných týždňov budú v rámci turnajov vo Fortnite rozdávať dokopy až 8 miliónov dolárov. Čiastka je to samozrejme zaujímavá nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Veď kto by nechcel zarobiť mačkaním tlačidiel státisíce? Nuž, presne preto sa rozvinul nový trend.

Fortnite
Fortnite
Developer: Epic Games Inc.
Price: Free

Koučov, ktorí naučia deti hrať Fortnite, sa dá nájsť ľahko: cez sociálne siete alebo stránky, ktoré zabezpečujú kontrakty, ako napríklad Gamer Sensei alebo Bidvine. Druhá menovaná pre The Wall Street Journal uviedla, že od začiatku marca/března najala viac ako 1 400 Fortnite koučov. Samozrjeme, cena, ktorú zaplatíte, závisí od kouča a jeho kvalít. Bežne sa však ceny pohybujú v rozmedzí 15-20 dolárov za hodinu alebo 50 dolárov za 3-4 hodiny.

Niektorí rodičia dokonca najímajú koučov aj pre seba, aby mohli hrať so svojimi ratolesťami na kompetitívnej úrovni. Svoje o tom vie Adrian Luff z Twitchu: „Neumrieť behom prvých dvoch minút by bolo krásne.“ Zdá sa pritom, že koučing vo Fortnite má svoje výhody. Aj rodičia si vďaka tomu vedia vychutnať vychytávky novej doby, a deti, ktoré nie sú najlepšie v hre, sa zvyknú do týždňa vyšvihnúť na úroveň, kedy sa im na obrazovke zjaví Victory Royale aj niekoľkokrát.

via The Wall Street Journal

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *