Sea of Thieves dostalo expanziu Cursed Sails

Sea of Thieves Cursed Sails

Byť pirát, to nie je len prevážať poklady a brániť sa mýtickým stvoreniam z hlbín. Na mori treba byť ostražitý aj proti ostatným lodiam, najmä ak ich posádku tvoria nemŕtvi. Práve tí sú najväčším prírastkom čerstvo vydanej expanzie Cursed Sails.

Druhá veľká expanzia do Sea of Thieves prináša hrozivé lode plné kostlivcov, ktorým ide iba o to, pomstiť sa živým. Takéto lode nebudú len brázdiť slané vody, ale dokonca môžu z času na čas napadnúť jednotlivé outposty. Tie bude pochopiteľne treba chrániť pred útokmi. Snáď sa piráti zjednotia aspoň tu. Ako vlastne spoznáte outposty, ktoré sú pod útokom? Tak, že nad nimi budú viať vlajky. K bojom medzi živými a mŕtvymi bude dochádzať vo všetkých troch regiónoch.

Súčasne s tým pribudne do Sea of Thieves nová časovo obmedzená kampaň, o ktorej sa viac dozviete vo vašej najbližšej krčme. Všetko potrebné sa už dozviete u stojacich členov Bilge Rats, od ktorých môžete preberať informácie a dozvedať sa viac o príbehu strateného obchodníka a pôvode nemŕtvej armády, ktorá terorizuje more. Samozrejme to nebude zadarmo – plnením misií z tejto dočasne dostupnej kampane odomknete jedinečné odmeny, teda kozmetické itemy.

Hovoriac o itemoch, expanzia Cursed Sails prináša do hry hneď niekoľko noviniek, ktoré budú dostupné dočasne, ale aj permanentne. Zahŕňať to bude tematické kostlivecké doplnky ako sú opasky, pirátske pásky a boty, ale aj lopaty a bubny. Zahŕňa to aj nové estetické doplnky na loď, ako sú plachty, poťahy, vlajky alebo hlavu na trupe. Pribudne aj outfit a itemy The Hunter s loveckou tématikou. Svojich pirátov si tiež môžete upraviť novými účesmi a jazvami. Navyše, tí, ktorí dosiahli status Legendary, budú mať k dispozícii doplnky na loď s duchovskou tématikou.

Ďalšou novinkou v expanzii budú Aliancie, ktoré fungujú v podstate tak, ako tímy v rôznych ďalších hrách. Ak založíte alianciu s ďalšími pirátmi, tak si budete za spoluprácu deliť všetko – misie, zlato aj skúsenosti. Zavŕši to nová loď – Brigantína – pre troch hráčov. Teda perfektná pre menšie tímy, ktoré chcú byť obratné, ale zároveň si trúfajú na viac nákladu a silnejšie boje.

Ako inak, aj táto expanzia je dostupná celkom zadarmo.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *