Fortnite začal potichu podporovať crossplay medzi Xbox One a PS4!

Fortnite

Cross-platform multiplayer patrí medzi horúce témy roka a nič by nebolo zvláštne, keby Sony nezakazovalo vývojárom dávať túto formu multiplayeru do svojich hier. Lenže potom tu sú rebeli ako Epic Games.

Ich čerstvá novinka Fortnite totiž očividne podporuje cross-platform multiplayer, čo potvrdilo hneď niekoľko hráčov, ktorí mali možnosť hrať proti hráčom na Xbox One, respektíve PS4. Vody internetu rozvíril istý hráč na PS4, ktorého zastrelil xboxer s gamertagom zCypher Nine. A že nešlo len o náhodu, potvrdil ďalší užívateľ na reddite, ktorý priložil fotodôkaz – na fotke nižšie môžete vidieť rovnakú scénu z pohľadu dvoch rôznych hráčov na dvoch rôznych konzolách – Xbox One a PS4.

Rozhodne je to zaujímavá situácia, keďže vývojári hier Mantis Burn Racing, Rocket League a dokonca ani Microsoft so svojim Minecraftom u Sony príliš nepochodili. Epic Games podporu cross-platform multiplayeru medzi PS4 a Xboxom nepotvrdili a preto môžeme o pár dní počuť správu, že išlo údajne o bug a že bol opravený a že sa cross-platform multiplayer medzi Xbox a PS4 nechystá. Alebo je tu možný scenár, že po vzore Epic Games spravia ostatní vývojári to isté, bez ohľadu na to, čo vraví Sony.

Fortnite Cross-Platform Xbox One PS4

via Sector; Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Uvidíme jak dlouho vydrží Sony ch*át proti větru.

  2. KoubecX píše:

    Jooooo, jdeme střílet plejstejšnáky 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *