Tvorcovia PUBG stiahli žalobu na Epic Games

PUBG vs Fortnite
PUBG Corp., teda štúdio, ktoré má na konte populárnu battle royale hru PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds), pred mesiacom podalo žalobu na Epic Games kvôli Fortnite.

Neuplynul ani mesiac, a tvorcovia PUBG žalobu stiahli. Podľa serveru Bloomberg bola žaloba stiahnutá právnikmi Bluehole, respektíve PUBG Corp., v pondelok tento týždeň. Ani jedna strana nekomentovala dôvod, prečo dochádza k takémuto nečakanému koncu sporu, v ktorom tvorcovia Battlegrounds nadávali Epicu za to, že Fortnite je viacmenej to isté len v inej grafike. Existuje pritom viacero možných dôvodov. Dvomi najpravdepodobnejšími môžu byť Unreal Engine a Tencent.

V prvom rade, PUBG beží na Unreal Engine 4, teda na engine, za ktorým stojí dnes už konkurenčné štúdio Epic Games. No a v druhom rade, práva na obe značky vlastní, aj keď len čiastočne, čínsky gigant Tencent Holdings Ltd., ktorý vydal Fortnite aj PUBG na mobily. A aby sa firma súdila sama so sebou? To by bolo celkom smiešne. Naďalej však vieme, že tvorcovia PUBG neboli z Fortnitu nadšení. Ešte koncom roka 2017 vyjadrili nespokojnosť s tým, že Fortnite: Battle Royale vlastne stavia na úspechu PUBG a že v promo materiáloch dokonca Epic Games spomínalo PUBG.

via Bloomberg

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *