Forza Horizon 4 ponúkne revolúciu v režime kariéry

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4 vyzerá byť na jednu stranu veľmi podobná predošlej časti, ale na druhú stranu, je tu kopa noviniek. Hráči poprvýkrát vstúpia do plne onlinového sveta v štyroch ročných obdobiach a dokonca sa dočkáme celkom novej kariéry – Horizon Life.

Práve takto sa bude nazývať nový druh kampane, ktorá má byť inakšia, než doterajšie. Ako to už vyzerá, tak to nebude čisto o festivale, ale o závodnej komunite, ktorá si nájde nové útočisko: Veľkú Britániu. Táto komunita sa však nesústredí len na závodenie, ale má rôzne záujmy. Práve individualita predstavuje jeden zo základných stavebných kameňov novej Forzy. Vhodná má byť ako pre hráčov, ktorí sú fanúšikmi závodenia, tak napríklad pre fanúšikov tuningu alebo fotografovania. Alebo jednoducho chcú mať hru, vktorej budú môcť po boku svojich kamarátov voziť ľudí cez britskú taxislužbu.

„Jednou zo skvelých vecí u Horizonu je, že vďaka širokej škále možností máme diverzifikovanú hráčsku základňu, ktorá hrá hru naozaj zaujímavými a inakšími spôsobmi. Samozrejme sú tu ľudia, ktorí si prišli zazávodiť, ale rovnako sú tu ľudia, ktorí nechcú vôbec závodiť, a možno majú umelecké cítenie a chcú sa prezentovať cez tvorbu paintjobov,“ vraví vrchný herný dizajnér Mike Brown. V kariére Horizon Life si tak každý nájde svoje pole pôsobnosti. Nájdu ho závodníci, fotografi, tuneri, bádatelia alebo dokonca streameri. Oni budú postupovať podľa toho, ako často streamujú a aké sú ohlasy divákov na Mixeri.

„Ak len chcete vytvárať polepy, hra to pochopí; dá vám úlohy, výzvy a odmeny, môžete levelovať a sprístupniť si tak všetok obsah hry len tým, že tvoríte paintjoby. Je to ultimátny stupeň Forzáckej filozovie hraj-ako-chceš,“ dodáva Brown. Súčasťou hry tiež budú menšie príbehy Horizon Stories, kde budete môcť jazdiť ako taxikár alebo stať sa kaskadérom, a režim Forzathon Live. Pôjde o nový systém, ktorý bude dodávať svetu každú hodinu nové voliteľné aktivity a odmeny.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Určitě vyzkouším přes game pass, a pak (až dohraju Kingdom Come na hardcore ) tak se k ní vrátím….

Pridaj komentár