Bluehole žaluje Epic – Fortnite údajne kopíruje PUBG

PUBG vs Fortnite
Už krátko po vydaní free-2-play režimu Fortnite: Battle Royale sa tvorcovia PUBG vyjadrili, že táto hra sa chce priživiť na ich úspechu a preto kopíruje PUBG. U fanúšikov si ale tvorcovia týmto výrokom nezvýšili renomé, tí skôr poznamenali, že PUBG je postavené na Unreal Engine od Epicu, ktoré teraz „kopíruje“ ich hru.

Bluehole si však aj naďalej išlo svoje a výsledkom je, že práve teraz vývojári PUBG podávajú žalobu na Epic Games. Podľa ich slov Fortnite jednoznačne porušuje ich autorské práva. Spoločnosť podala túto žalobu ako v USA, tak v Južnej Kórei, kde obvinili tamojšiu divíziu Epic Games Korea.

Nutno poznamenať, že Fortnite začínal pôvodne ako platená hra na spôsob Team Fortress, kde si súperiace tímy mohli vzájomne komplikovať prácu tým, že hráči mohli ničiť prostredie a zo získaných surovín stavať rôzne schodiská, pevnosti a tak podobne. Až neskôr, v septembri/září, vyšiel bezplatný mód Fortnite Battle Royale, ktorý poznáme veľmi dobre a je dnes jedinou časťou hry, ktorú si môžeme zahrať celkom zadarmo, kým základná „kampaň“ Fortnitu, nazvaná Save the World, je naďalej dostupná za 40€ v rámci Early Access.

Fortnite
Fortnite
Developer: Epic Games Inc.
Price: Free

via Gamesite.sk

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 27. júna 2018

    […] ani mesiac, a tvorcovia PUBG žalobu stiahli. Podľa serveru Bloomberg bola žaloba stiahnutá právnikmi Bluehole, respektíve PUBG […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *