Xbox vracia Fortnite na iOS

Fortnite

Odkedy sa Epic rozhodol vstúpiť do súboja s Apple, Fortnite nebol dostupný pre iPhone. To sa však dnes zmenilo, Fortnite je totiž hrateľný na iOS vďaka Xboxu.

Obľúbená battle royale hra je hrateľná na iPhone vďaka službe Xbox Cloud Gaming, pričom je prvou free-2-play cloudovou hrou nezávislou od Game Passu. Jedinou podmienkou je mať Xbox účet a prístup k internetu. Ten je však pri hre typu Fortnite povinný.

Samotná hra bola vylepšená pre Xbox Series X|S hardvér, a keďže cloud-gamingové servery Microsoftu boli upgradované na tento hardvér, nie je prekvapením, že hra tu môže využiť schopnosti nového hardvéru vrátane 4K a až 120fps snímkovania. Ďalšou špecialitou je podpora Bluetooth ovládača alebo dotykovej obrazovky.

Microsoft zároveň vraví, že Fortnite je len prvou free-2-play hrou v platforme Xbox Cloud Gaming, dostupnou pre iOS, iPadOS, Android a Windows PC. Hru je možné hrať priamo na webe https://www.xbox.com/play/. Samotná služba, ktorá spadá pod iniciatívu Xbox Everywhere, je dostupná v 26 krajinách vrátane Slovenska a ČR.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *