Epic naozaj vypol Fortnite, čo bude ďalej?

Fortnite The End

Epic začal včera teasovať Fortnite naozaj kurióznym spôsobom. Stávajúcu mapu Fortnitu totiž vcucla čierna diera a hráči, ktorí sa do hry chceli pripojiť, nemôžu.

Po tomto kroku, ktorý nám mal teasovať príchod úplne novej mapy a mechaník, totiž Epic Games vypli servery. Stav „offline“ pretrváva doteraz, navyše, ani samotné štúdio nekomunikuje, čo bude ďalej. Na druhú stranu, streamer Ninja uistil svojich fanúšikov, že druhá kapitola Fortnite-u bude najúspešnejšia, ak v nej bude množstvo zmien. Má totiž za to, že hráči potrebujú znovu zažiť začiatok – ako sa bolo treba učiť hrať, teraz s novými zbraňami a samozrejme na novej mape. Nikto ale nevie, kedy druhá kapitola začne.

Odchod autobusu bez hráčov je tak jeden premyslený marketingový krok, ktorému však vieme pripísať viacero významov. V prvom rade, Fortnite je hra, v ktorej deti neraz minú obrovské množstvá peňazí a „vypnutie“ hry môže niekto pochopiť aj ako varovný prst, že veci, ktoré si do Fortnite kupujete, si vlastne len požičiavate. Až jedného dňa Fortnite naozaj skončí, všetky tieto itemy stratíte a s tým aj desiatky až stovky eur/Kč.

Ďalej však môže ísť o premyslený krok, ktorý nepriamo reaguje aj na obvinenie, že Fortnite má na deti rovnaký efekt ako heroín. Faktom však je, že na vine sú v tomto ohľade z časti aj rodičia, ktorí nedohliadajú na svoje deti dostatočne. S novým updatom systému na Xbox One sa však veci môžu aspoň trochu zmeniť, vďaka novému systému rodičovských obmedzení.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár