Fortnite dostane cross-platform multiplayer, avšak nie na Xbox One

Fortnite
Napriek tomu, že sa Epic Games vyjadrili, že spravia všetko preto, aby rozbehli cross-platform multiplayer medzi Xbox One a PS4, tak dnes spravili presný opak.

Epic Games totiž oznámili mobilnú verziu Fortnite a súčasne oznámili cross-platform multiplayer. Ten bude fungovať len medzi PC, PS4 a mobilmi. Epic Games to zdôvodnili tým, že „vďaka spolupráci s našimi kamarátmi v Sony bude Fortnite: Battle Royale podporovať cross play a cross progression systém medzi PS4, PC, iOS a eventuálne aj Androidom. Znamená to, že hráči naprieč zariadeniami sa môžu zoskúpiť do partií a hrať spolu“.

Toto vyhlásenie je obzvlášť úsmevné, ak nazrieme do roku 2017, kedy Sony tvrdohlavo odmietalo cross-play medzi PS4 a Xbox One. Sony vtedy svoje rozhodnutie, spojené s Minecraftom a neskôr aj Rocket League, zdôvodnilo tým, že nechcú svojich hráčov vystaviť riziku. Že im ale zrazu cross-play voní, je fascinujúce. Akékoľvek informácie o cross-playi medzi PS4 a Xbox One zatiaľ nie sú známe.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martinedo píše:

    Ja som aj rad.. Na xboxe aspon nebudú cheateri

Pridaj komentár