Hudobný prequel Destiny: Music of the Spheres unikol na internet

Destiny Music of the Spheres
Ešte koncom minulého roka ste si u nás mohli prečítať zaujímavý príbeh o skalnom fanúšikovi Destiny, ktorého sklamalo zrušenie hudobného prequelu Destiny tak, že strávil minimálne dva roky prípravou a produkciou vlastnej podoby soundtracku.

Jeho projekt zaujal aj samotného tvorcu hudobnej kompozície, Martyho O’Donnella, ktorý povedal, že fanúšikovskú verziu počul a zhruba zo 70% odpovedá originálu. Hudobné dielo bolo v príprave vyše 5 rokov, Bungie ale na koniec O’Donnella vyhodilo, jeho tvorbu nevydalo a dodnes kvôli tomu O’Donnell vedie spor s vývojárským štúdiom. Dôvod je ten, že hudbu nakoniec Bungie použilo v hre a v promo materiáloch (ako vďaka detektívnej práci zistil fanúšik), O’Donnellovi však neboli vyplatené tantiemy.

Projekt však zaujal niekoho z brandže natoľko, že dvojici skalných fanúšikov poskytol kusy nevydaného albumu a tí ho zverejnili na internet. Kompozícia ôsmich skladieb, symbolizujúcich pútnikov pozorovaných v minulosti našimi dávnymi predkami, je tak dostupná na stiahnutie v MP3 formáte, prípadne sa dá vypočuť cez YouTube alebo Soundcloud. Bungie z úniku zrejme nadšené nie je, avšak Marty O’Donnell vyjadril obrovskú radosť z úniku. Neskôr plánuje zverejniť vlastný blog, na ktorom priblíži udalosti spojené s albumom, ktorý mal vyjsť v decembri/prosinci 2012.

 

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *