Bungie odkúpilo Destiny za 164 miliónov dolárov

Destiny 2

SEC odhalila nové detaily k „rozchodu“ Activisionu a Bungie. Ako už stihli obe firmy avizovať začiatkom roka, 10-ročná dohoda medzi obomi firmami padla. Bungie sa tak stalo nezávislým vývojárom a rovno si so sebou vzalo značku Destiny.

Tú si Activision cenil na 164 miliónov dolárov, ktoré muselo Bungie zaplatiť ako „odškodné“ za to, že partnerstvo nefungovalo a že Destiny nenaplnilo očakávania. Vydavateľ v rámci dohody platnej do roku 2022 očakával, že Bungie vydá niekoľko hier. Vo výsledku však Bungie vydalo len dve hry, ktoré rozširovalo niekoľko rokov veľkými expanziami ako boli napríklad Destiny 2: Forsaken či Destiny: The Taken King.

Tieto expanzie však Activisionu zjavne nestačili, o čom vypovedajú aj divné a často nepochopiteľné praktiky pri vydaní Destiny 2. Okrem toho, že hra bola krátka, došlo počas jej vývoja k obrovskému reštartu len 1,5 roka pred vydaním, čo prinieslo viac škody ako dobra. Plus tu boli rôzne kauzy, ktoré spôsobili, že hra rýchlo stratila hráčov, ktorých si niekoľko rokov horko-ťažko získavala.

Destiny 2 Cayde-6

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *