Leaker naznačil, že Xbox E3 bude plná noviniek zo sveta hier, služieb a PC

Xbox E3 2018

Verte alebo nie, do E3 ostávajú približne tri mesiace a špekulácií o tom, čo na nej Microsoft predstaví, bude len pribúdať. Svoje polienko do ohňa pridal aj známy leaker Klobrille, ktorý zverejnil svoj zoznam odhadov. Odvoláva sa pritom však aj na veci, o ktorých má znalosti.

Klobrille vraví, že Microsoft predstaví na E3 hneď niekoľko nových hier. Okrem toho, že sa znovu pozrieme na Halo Infinite a Gears 5, uvidíme tu vraj konečne Age of Empires IV, ktoré bolo spočiatku ohlásené len pre PC, ale vďaka podpore klávesnice a myši by mohlo zamieriť aj na Xbox One. Okrem toho leaker vraví, že Ninja Theory predstavia svoju novú hru, o ktorej sa špekuluje, že ponesie názov Bleeding Edge. Zatiaľ však ani srnka netuší, o čo ide. Ďalej by sme mohli uvidieť gameplay z nových Battletoads, ktoré vyvíjajú DLaLa Studios v spolupráci s Rare, držiteľmi značky.

Klobrille ďalej vraví, že uvidíme dve úplne nové hry a návrat starej značky. V poslednej dobe sa pritom špekuluje, že by to mohla byť séria Fable, na ktorej reboote alebo pokračovaní by mali pracovať Playground Games. A keď už hovoríme o štúdiách, spoločnosť by mohla oznámiť akvizíciu dvoch alebo troch herných štúdií. Jej plánom je vraj mať 20 štúdií do roku 2020 – v takom prípade jej ale ostáva získať ešte 6 štúdií, čo by sa za tento rok ešte dalo stihnúť.

Čo sa už prínosu technických noviniek týka, očakávame tu prvotné ohlásenie novej generácie konzol, kde sa môžu vývojári dozvedieť, čo sa dá od nich očakávať. Tu zrejme pôjde o oznámenie podobného charakteru ako v prípade Project Scorpio na E3 2016, z ktorého sa neskôr vyvinul Xbox One X na E3 2017. Tentoraz však bude nové konzoly sprevádzať aj cloudová služba známa zatiaľ pod menom Project xCloud. Zatiaľ netušíme, ako to chce fungovať, no jednou z možností sú hry vo forme aplikácií pre telefóny, ktoré by po zapnutí streamovali dáta z internetu, ako to robí napríklad Facebook či YouTube. Navrch toho môžeme čakať reštrukturalizáciu PC ekosystému, kde sa očakávajú zásadné novinky spojené s (ne)údržbou Windows Store.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    takže nič nové nepovedal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *