Októbrový update Xbox One vyšiel. Aké novinky prináša?

Októbrový update pre Xbox One je oficiálne vonku. V duchu skôr avizovaných zmien sa jedná o väčší update, ktorý prináša viaceré nové funkcie.

Októbrový update priniesol viacero noviniek, ktoré súvisia napríklad s rodičovskými zámkami s cross-platform synchronizáciou medzi Xbox One a PC a mobilmi. Nové nastavenia umožňujú rodičom nastaviť presný čas, ktorý môžu stráviť ich deti hraním konkrétnych hier. Znamená to teda napríklad 15-minútové obmedzenie Fortnitu, ale napríklad štyri hodiny niečoho zmysluplného, ako je Minecraft či Civilization VI. Všetky nastavenia sa viažu na účet Microsoft Account.

Rovnako tak došlo k pridaniu nových cross-platform nastavení, cez ktoré môžu rodičia nastaviť, či deti môžu komunikovať s hráčmi na iných platformách alebo či vôbec môžu mať povolený cross-play. Tieto nastavenia dnes fungujú pre Fortnite, Rocket League, Dauntless a Call of Duty: Modern Warfare.

Ďalšie novinky už sú celoplošnejšie. Po novom sa napríklad dočkáme upozornení k Wish Listu, ktorý pribudol nedávno do Storu. Takže, ak sa vaša vysnívaná hra zo Storu dostane do zľavy, budete na to patrične upozornení. Inou novinkou je hlbšia integrácia Mixeru do systému konzoly.

Xbox One Wish List Notifications

Systém bol navrhnutý so zameraním na rýchlosť a jednoduchosť a celá aplikácia bola integrovaná priamo na domovskú obrazovku. Ďalšou novinkou je možnosť posielať kamarátom odporúčania z Xbox Game Passu. Takéto odporúčania navyše umožnia rýchlo sťahovať dané hry za prepokladu, že kamoši, ktorým odporúčania pozeráte, majú predplatený Game Pass.

Rovnako tak došlo k vylepšeniu funkcie Recent Players, ktorá zobrazovala hráčov veľmi zvláštnym spôsobom. Práve preto bola funkcia upravená, mala by byť spoľahlivejšia a má umožniť ľuďom lepšie komunikovať s týmito hráčmi, nech už ide o ich pozývanie do Party, pridávanie do Friends Listu alebo posielanie správ. Rovnako tak boli zrýchlené automatické aktualizácie hier pri obrazovke Update required.

Xbox One Mixer Integration

Novinkou je úplne nová Events aplikácia, cez ktorú bude Microsoft a vývojárske štúdiá ohlasovať rôzne herné udalosti – napríklad štarty nových sezón, konanie špeciálnych in-game eventov, vydávanie nových hier alebo napríklad dátumy konferencií ako je X019 alebo E3.

Napokon, Microsoft premenoval My captures sekciu na Captures & Share, pričom táto premenovaná a vylepšená funkcia bude dostupná len pre obmedzené množstvo hráčov. Sekcia má vylepšiť celkový zážitok z tvorby záznamov z hier. Dostupné budú tri tlačidlá Record what happened (spätne nahraj), Start recording (začni nahrávať) a Capture screenshot na samom vrchu obrazovky a dostupná je tiež možnosť rýchlo si pozrieť svoje posledné záznamy. Updatované tiež bolo Share to menu, ktoré umožňuje rýchlejšie sharovať veci cez Twitter, Activity Feed alebo si ich uložiť natrvalo do svojej kolekcie.

Xbox One Capture & share

Rovnako tak boli upravené nastavenia záznamov – Allow game captures teraz okrem možnosti zapnutia a vypnutia, kvality a dĺžky poskytuje tri možnosti „zapnutia“ DVR videí: Captures by me, Captures by me or games alebo Don’t capture. Poteší to najmä hráčov GTA V, keďže táto hra robí množstvo záznamov bez toho, aby boli zábavné alebo zaujímavé.

Xbox One Share to improvements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *