Februárový Xbox One update pre insiderov prináša nový Domov a ďalšie novinky

S novým rokom prichádzajú nové zmeny a tým hlavne myslím updates pre Xbox One konzoly. Vyzerá to tak, že Microsoft si vypočul feedback od ľudí a prináša dosť vecí čo sme chceli.

Zjednodušený Home

Februárový Insider Update (#2002) prináša jednoduchšiu domovskú obrazovku a celkovú orientáciu v interface. Bude to mať lepší pocit odozvy, vaše obľúbené hry alebo obsah bude v centre pozornosti. Rýchlejšie sa k nemu dostanete. Dedikovali riadky pre Xbox Game Pass, Mixer, Xbox Community a Microsoft Store s pridanou flexibilitou pridávať alebo odoberať riadky podľa vás. V podstate ďalšia evolúcia moderného rozhrania, v ktorom vidíme mierny návrat k jednoduchosti, akú mal už pôvodný systém konzoly Xbox One.

Update pre My games & apps

Tento update vám tiež prinesie viac možností ako si zorganizovať My Games & Apps! Skupinkovanie kontentu bude mať rýchlejšiu navigáciu a prístup ku hrám a aplikáciam. Taktiež pridávajú štítky označiami pre Demo alebo Trial verzie aj zjednodušenie interakcie s vašou kolekciou. Plné zmeny sa dozvieme neskôr.

Podpora obrázkov v konverzáciach

Update #2002 prinesie možnosť si pozrieť obrázky a animováne GIF priamo na konzole v správach s Xbox Live. Platí to tiež pre Message Requests, podľa vašeho nasavenia bezpečnosti. Momentálne obrázky poslané cez Xbox aplikácie pre iOS/Android alebo novej Xbox (Beta) aplikácie pre Windows 10, tiež budú zobrazené na konzole s možnostou si ich pozrieť vo Full Screen.

Väčšia sloboda pri inštalácii z Xbox Game Pass

Členovia Xbox Game Pass budú mať väčšiu kontrolu nad inštaláciou kontentu počas sťahovania a hranie hier z Game Pass, ktorý sú súčasťou bundle. Napríklad ako Shenmue I & II. S týmto updatom uvidíte inštalačný dialóg s možnosťou vybrať si individuálny diel na stiahnutie a spustenie.

Nastavenie pozície upozornení

Viete si vybrať, kde na obrazovke sa vám budú zobrazovať upozornenia. Dostanete sa tam Settings -> Preferences -> Notifications a kliknutím na „Default notification position.“ Toto vám vyhodí menu, ktoré vám umožní vybrať vašu preferovanú zo šiestich možných. Počas toho ako nová pozícia bude nastavená ako „Default“, je potrebné vnímať, že niektoré hry to budú môcť meniť vzhľadom na zlepšenie zážitku. Ale aspoň vám už nebudú notifikácie prekrývať titulky!

Vylepšenia pri pozeraní Mixeru

Vďaka feedbacku od používateľov, urobili viacero zmien pre pozeranie Mixer cez Xbox One. Najprv, viete si zaškrtnút „classic chat“ a Mixer chat bude zobrazený na svojej tradičnej pozícii. Ďalej viete si ručne nastaviť rozlíšenie streamu alebo videa v ktorej chcete pozerať. V poslednom rade viete browsovať viac informácíi o vašich obľubených streameroch, ako aj browsovať ich VODs, Clips a hostovať ic channel cez váš. Toto robí podporu vašich obľubených streamov ľahšie a viete vždy s nimi držať krok.

Viac Storage Management návrhov

S momentálnym Storage Management systémom, keď vám dojde miesto vo vašom Xbox One, tak vám zorganizuje hry, aplikácie a iný obsah podľa toho, koľko zaberajú miesta. Vo februárovom Insider Update, predstavujú „Move“ možnosť, pre používateľov s externým úložiskom pripojeným ku konzole, premiestniť obsah. Či už ho premiestnite alebo odstránite je celkovo na vás, aby ste si uvolnili svoje úložisko.

Čo si myslíte o týchto novinkách? Dajte vedieť.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martin píše:

    Ta domovska stranka si myslim sla udelat lip teda. nevim no

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *