Apex Legends zažíva rapídny pokles tržieb

Apex Legends

Vo februári/únoru to už vyzeralo, že sa našiel pravý zabijak Fortnitu – Apex Legends. Hra od Respawnu odštartovala raketovou rýchlosťou, vďaka čomu Respawn dokonca odložil Titanfall 3 na neurčito.

Ukazuje sa ale, že spoliehať sa na Apex Legends príliš netreba. Pomalý prínos obsahu a ešte pomalšia oprava bugov spôsobuje, že zatiaľ čo vo februári/únoru EA hlásila z tejto free-2-play hry tržby vo výške 92 miliónov dolárov, teraz v apríli/dubnu to bolo len 24 miliónov dolárov. Alebo inak povedané, 74% pokles tržieb za dva mesiace. Vyplýva to zo štatistiky agentúry Superdata, o ktorej čísla sa opierajú aj veľké spoločnosti.

Napriek tomu to nevyzerá, že by EA bola s hrou nespokojná. Navyše, hra je len vo svojej prvej sezóne a tak sa môžu veci zmeniť s príchodom Sezóny 2, ktorá prinesie ďalší obsah a novinky. Apex Legends je inak dostupné zadarmo na stiahnutie pre Xbox One, PC a PS4. Na hranie je vyžadované členstvo Xbox Live Gold.

Apex Legends™
Apex Legends™
Developer: Electronic Arts
Price: Free

via ComicBook

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Dudu14 píše:

    Inak toto jedno nepochopím keď to je free2play načo treba platiť GOLD…na PSku napríklad pri free2play hrách plusko netreba vôbec…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *