Epic Games: „Multiplayer medzi Xbox One a PS4 bola chyba, opravili sme ju“

Fortnite

Presne ako sme predpokladali, Epic Games hneď po víkende mobilizovali sily a krásny cross-platform multiplayer, ktorý zrazu začal bežať medzi Xbox One a PS4, odstránil.

Podľa hovorcu Epic Games išlo o „chybu v konfigurácii, ktorá bola opravená“ a v blízkej dobe to tak nevyzerá, že by sme sa cross-platform multiplayeru dočkali. Každopádne je ale pozoruhodné, že multiplayer fungoval medzi Xbox One a PS4 úplne bez chýb a dokonca si hráči videli gamertagy. Problém je však v tom, že Sony za žiadnu cenu nechce, aby jeho zákazníci mali možnosť sa akokoľvek baviť s hráčmi na konkurenčnej platforme a možno práve to je dôvod, prečo bola „chyba“ odstránená.

Sony síce túto vec verejne nekomentovalo, zato Phil Spencer z Microsoftu mal radosť. „Páčilo by sa mi, keby to nechali zapnuté,“ povedal na Twitteri. Možno však práve ohlasy z praktického hrania pomôžu Sony ukázať, že cross-platform je cesta ku krajšiemu spoločnému hraniu s kamarátmi bez ohľadu na to, akú konzolu majú pod televízorom.

Fortnite Cross-Platform Xbox One PS4

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    Teda, dnes ma s tímto sonyultras len bombardujú. Tí si navymýšlajú také nezmysli, nevedia čo povedať. Tí sú totálne zúfalí.
    7.11.2017 to bude smrť všetkým sonydementom. Nech žije slobodné hranie, nech žije xboxoneX!!!

  2. KoubecX píše:

    Fakt nechápu tu logiku Sony, a pak že MS je ten špatný. Ty kecy, jak se Sony bojí o bezpečí svých hráčů, je nehorázná hovadina. Už jen kvůli tomu, že Sony má daleko děravější a lehce napadnutelné PSN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *