Čo prinesú budúce expanzie Sea of Thieves?

Sea of Thieves Cursed Sails Forsaken Shores
Microsoft na E3 oznámil hneď dve blížiace sa expanzie Sea of Thieves, ktoré môžeme očakávať v nasledujúcich mesiacoch na Xbox One aj Windows 10. Dvojica expanzií ponesie názov Cursed SailsForsaken Shores.

V poradí druhá veľká expanzia Sea of Thieves nesie názov Cursed Sails a dočkáme sa jej už v júli/červenci. Zaujímavosťou je, že v tejto expanzii môžeme očakávať novú kampaň, ktorá nám priblíži novinky updatu a zároveň nás postaví proti novej hrozbe: mŕtvym lodiam. Pôjde o lode padlých pirátov, ktoré budú okupovať tímy kostlivcov. Navyše budú mať prekliatu muníciu a schopnosti, ako napríklad vás opiť. K prekliatej munícii sa môžu dostať aj hráči, ale neprenáša sa medzi hrami, aby bola hra vybalancovaná. Vody Sea of Thieves tak budú nebezpečnejšie, než doteraz. Poteší tiež Brigantína, teda trojčlenná loď. Oproti galeóne bude obratnejšia a vhodnejšia pre trojicu.

septembri/září nás potom čaká expanzia Forsaken Shores. S ňou pribudne do hry nový región Devil’s Roar, plný sopečných ostrovov. Vulkány v tomto regióne môžu náhodne explodovať a spôsobovať tak rozsiahle škody na lodiach. Pre bezpečnejšiu navigáciu pribudne kvôli tomuto regiónu do hry čln, ktorý napomôže pri nastupovaní na palubu, urýchli lootovanie pevností a dokonca sa bude dať použiť ako plávajúca bomba. Tiež by mohla pribudnúť nová kampaň zameraná na tento región.

No, a aby sme si zhrnuli, čo priniesla expanzia The Hungering Deep. Do hry pribudli megalodoni s rôznymi povahami: niektorí sa dajú ľahko zastrašiť, iní sú mimoriadne agresívni a napadnú vás vo chvíli, kedy zachraňujete svoju loď pred krakenom. Pribudla tiež trubka, ktorou môžete komunikovať na diaľku s hráčmi. Vo výsledku podľa vývojárov došlo k zlepšeniu postojov medzi pirátskymi flotilami. V hre tiež môžu hráči vyjadriť svoj postoj vlajkami – kamarátske dúhové vlajky symbolizujú priateľskosť, kým kostra značí, že ste zabijak. Poslednou novinkou updatu boli týždenné eventy, ktoré umožňujú zbierať Doubloony a s nimi získavať časovo obmedzené itemy.

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *