Nový Xbox údajne ponúkne 1TB SSD a Raytracing

Xbox Project Scorpio GPU
Prvé informácie o tom, čo môžeme čakať od PlayStation 5, unikli pár dní dozadu. A ako to už býva, unikli informácie aj z konkurenčného tábora – Xboxu.

Xbox by mal podľa nových správ priniesť hneď niekoľko zásadných zmien oproti terajšej generácii. Konzola by mala ponúknuť SoC čip AMD Anubis. Tvoriť ho má 8-jadrový, customizovaný Zen 2 procesor so 16 threadmi, ako aj customizovaná Navi grafika s výkonom najmenej 12 teraflopov.

V správe sa dokonca uvádza, že konzola má ponúknuť 1TB NVMe SSD disk, čo však môže prudko zvýšiť cenu konzoly. Na druhú stranu, odrazí sa to aj na jej rýchlosti, keďže prenosová rýchlosť disku má presahovať 1GB/s. Je možné, že toto úložisko bude dostupné len v drahšej verzii, kým základná bude ponúkať naďalej bežný pevný disk. V systéme tiež nájdeme zdieľanú 16GB GDDR6 pamäť.

Podľa toho, čo tvrdí renomovaný užívateľ fóra ResetEra, hmqq, by malo zariadenie podporovať aj Raytracing – o možnostiach implementácie na konzolách má Microsoft hovoriť behom GDC 2019. Spoločnosť tu tiež môže oznámiť viac detailov o zariadení Lockhart, ktoré však nie je streamovacím boxom, ale len menej výkonnou verziou novej konzoly. Devkit k novému Xboxu má byť k dispozícii vývojárom už krátko po GDC 2019. To môže zároveň znamenať príchod nových špekulácií.

Pre zaujímavosť, GDC 2019 sa koná od 18. do 22. marca/března 2019.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Ceny SSD disku školy dolů, a já si nedovedu představit svoje PC bez něj. Takže si myslím , že nový Xbox bude mít hooodně rychlý disk

Pridaj komentár