Bethesda oficiálne vstupuje pod Xbox Game Studios!

Je to tu. Očakávané sa stalo skutočnosťou. Dnes je deň, ktorý sa pre mnohých hráčov zapíše do dejín. Dnes sa oficiálne ZeniMax Media, materská spoločnosť Bethesda Softworks, zlúčila s Xboxom.

Čo to pre Xbox znamená?

Do štúdií Xbox pribudlo 8 nových vývojarských štúdií: Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, a Roundhouse Studios.

A nakoľko už je táto informácia oficiálna, môžeme sa radovať z toho, že pre nás, xboxerov, prinesú v budúcnosti skvelé hry. Phil Spencer prezradil, že najviac si na ceste k vybudovaniu tohto spojenia u zamestnancov Bethesda všímal kreativitu, náhľad a prístup v zmysle prvoradá je komunita. Taktiež nám Phil chce pripomenúť a upzorniť nás, že práve konzoly, PC a Game Pass budú to najlepšie miesto, kde budeme môcť zažiť zážitok z nových hier, ktoré vzijdú z rúk Bethesda a niektoré z nich budú exkluzívne pre Xbox a PC hráčov.

Microsoft sa ale nechce miešať Bethesde to remesla, takže hry by mali vychádzať stále v rovnakej kvalite ako vychádzali doteraz a nemusíme sa báť. Bethesda vidí potenciál v Xbox Game Pass a nevedia sa dočkať, kedy pre nás vydajú nejakú hru, už pod záštitou Microsoftu. A nám, xboxerom, zostáva len čakať a dúfať, že Microsoft skutočne dodrží slovo a nebude sa miešať Bethesde do práce a že budú vychádzať hry, ktoré nám aj PS bude závidieť.

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *