Filmové Metro sa nekoná, mal sa odohrávať vo Washingtone D.C.

metro: exodus
MGM si ešte pred predstavením PS4 a Xbox One stihlo zakúpiť práva na vytvorenie filmu Metro podľa známej knižnej série Dmitryho Glukhovskeho. Po rokoch je ale film zrejme nadobro zrušený, keďže s ním nebol spisovateľ spokojný. A to celkom oprávnene.

Celá séria sa totiž odohrávala v postapokalytickom Rusku, konkrétne pod ruinami Moskvy. Práve tu však nastal kameň úrazu. Film sa mal odohrávať krátko po prvej knihe, ale vo Washingtone D.C. S tým však Glukhovsky – a teraz už zrejme ani hráči – nebol spokojný. Kniha metaforickým spôsobom rozoberala kontroverzné témy ako neonacizmus či strach z neznámeho:

K Washingtonu D.C. nepasuje veľa vecí. Ani nacisti, ani komunisti, ani Dark Ones. Washington je prakticky čiernym mestom. Vôbec to neodpovedá niečomu, čo chcem vyjadriť. Je to metafora všeobecnej xenofóbie ale vôbec tým nekomentuje afroameričanskú problematiku. Dark Ones museli nahradiť nejakými náhodnými príšerami a pokým tie príšery nevyzerajú dostatne ľudsky, koncept xenofóbie tu vôbec nefunguje, ktorý ako presvedčený internacionalista tu pokladám za veľmi dôležitý. Spravili z toho celkom obyčajnú vec. Tak trochu sa boja zasadiť ho do Moskvy, pretože američania sú známi obľubou filmov o Amerike. Ale opäť, Metro Last Light a Metro 2033 – knihy aj hry – predali milióny kópií v globálnom meradle. Je pravdepodobné, že by ľudia akceptovali príbeh už len preto, že sa odohráva v Moskve – bolo by to preň unikátne. Apokalypsu na americký spôsob sme videli nespočetne veľakrát a publikum, ktoré tento žáner má rado, je vzdelané, saturované a už si viac takých filmov nepraje.

Scenár filmu mal mať na starosti scenárista F. Scott Frazier, ktorý pracuje aj na filme Gears of War. Momentálne sú ale všetky práce pozastavené, keďže Glukhovsky so svojim tímom hľadá nových producentov, ktorí by mohli spraviť film tak, aby z neho nebolo len ďalšie klišé o USA, kde jeden človek zničí všetko zlé a zachráni celú planétu pred apokalypsou.

via VG24/7

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *