Metro Exodus sľubuje 60fps a Ray Tracing nielen na Xbox Series S

Metro Exodus PC Enhanced Version

Ukrajinskí 4A Games už skôr vraveli, že Metro Exodus dostane bezplatný upgrade pre budúcu generáciu konzol, a dnes už vieme, na čo sa môžeme tešiť.

Štúdio potvrdilo, že hra pobeží v 4K 60fps s Ray Tracingom na Xbox Series X a PS5. Ako základná hra, tak aj jej DLC budú využívať vlastné RTIG a RTEL technológie pre docielenie čo najrealistickejšieho vizuálneho zážitku. Okrem toho štúdio vylepšilo engine, na ktorom hra beží, aby mohlo lepšie narábať s ray tracingom nielen na PC, ale aj na novej generácii konzol. To v konečnom dôsledku umožnilo dosiahnuť ďalší míľnik: hra pobeží v 1080p 60fps s Ray Tracingom na Xbox Series S.

Okrem toho sa hráči môžu tešiť na drasticky zredukované loadingy vďaka SSD, podporu vylepšeného priestorového (3D) audia a dynamickej odozvy ovládača na Xboxe, kým na PS5 bude podporovať haptiku v ovládači DualSense. Očakávať tiež môžeme zopár ďalších vylepšení, ako aj novinku vôbec poprvýkrát zmeniť FOV. Na Xboxe tiež poteší podpora Smart Delivery.

4A Games takisto oznámili vylepšenú PC verziu Metro Exodus Enhanced Edition, ktorá ponúkne rovnako updatovaný engine ako Xbox Series X|S a PS5 verzia hry, no navrch ich vylepšená ponúkne ešte pokročilejšie RTX odlseky a podporu DLSS 2.0. Samozrejme za predpokladu, že má hráč adekvátne výkonné PC.

Napokon štúdio potvrdilo, že už budúci mesiac vychádza Metro Exodus na Mac cez Mac App Store, Steam a Epic Games Store, a hra vyjde ešte tento rok na Linux. Metro Exodus bola nádherná hra už na Xbox One X, čo sme vyzdvihli aj v našej recenzii.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *