Microsoft ukázal spúšťaciu znelku Xbox Series X, podobá sa na PS3 (+ďalšie novinky)

Xbox Series X

Microsoft dnes odteasoval svoje plány s Inside Xbox a potvrdil, že relácia, ako sme ju poznali, končí. Dočká sa tiež nového názvu Xbox 20/20.

Xbox 20/20

Spoločnosť sľubuje, že reláciu bude vysielať každý mesiac, na druhú stranu, to isté sme už počuli pred pár rokmi aj pri relácii Inside Xbox. Tú napokon po niekoľkých mesačných epizódach Microsoft pomaly prestal vysielať a v podstate z nej spravil už len občasnú záležitosť.

Už pozajtra, 7. mája/května, uvidíme prvú epizódu Xbox 20/20. Môžeme tam očakávať novinky zo sveta Xbox Series X, informácie o chystaných hrách od Xbox Game Studios a o službách Xbox Game Pass a Project xCloud. Okrem toho uvidíme prvý gameplay z Assassin’s Creed Valhalla, ako aj zábery z ďalších pripravovaných hier pre Xbox Series X.

Microsoft tiež plánuje oznámiť prvé hry s podporou Xbox Smart Delivery, teda systém, vďaka ktorému si hráči môžu kúpiť hru už teraz a až vyjde na nový Xbox, dostanú bezplatný upgrade. Microsoft tiež potvrdil, že v júli/červenci uvidíme pripravované hry od Xbox Game Studios.

Plány na rok 2020

Microsoft tiež na svojom blogu zverejnil, že to, čo malo byť obrovským rokom vo svete konzol, ovplyvnila pandémia COVID-19. Aj napriek tomu sa tím Xbox zaviazal, že koncom roka vydá Xbox Series X aj Halo Infinite. Všetkých 15 štúdií naplno pracuje na vývoji hier pre novú generáciu konzol a Xbox Game Pass, PC hráči sa môžu tešiť na aktívnu podporu s hrami ako Halo Infinite, Wasteland 3, Minecraft Dungeons a Microsoft Flight Simulator.

Microsoft tiež potvrdil, že Project xCloud bude súčasťou Xbox Game Pass členstva. Takisto môžeme očakávať novinky o pripravovaných hrách pre PC aj Xbox verziu Game Passu.

Úvodná znelka inšpirovaná PS3

Microsoft spolu s dnešnými novinkami zverejnil aj úvodné video konzoly Xbox Series X. Video vyzerá pútavo a má dobrú hudbu. Avšak, ako hráč, ktorý mal v minulostu viacero konzol PlayStation, nemôžem sa zbaviť pocitu, že zvučka v novom videu sa príliš podobá na zvučky starších PlayStation konzol. Pripomína zvučku PlayStation 3, so záverom zo zvučky PS2.

Startup zvuk Xbox Series X
A toto je zvuk PlayStation 3
Pridávame aj zvuk PlayStation 2

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár