Microsoft údajne chystá Xbox event pred E3 2020

Xbox Series X

Ohlásenie novej konzoly Xbox Series X prišlo nečakane už teraz, hoci to mnohí očakávali až na E3 2020, respektíve pár mesiacov pred ňou.

V posledných dňoch tiež Microsoft naznačil, že nové konzoly Xbox už ponesú jednoducho názov „Xbox“ a prvá séria, ktorú ukázal, je práve séria X, najvýkonnejšia a najrýchlejšia v ponuke. Poznáme jej hardvér, poznáme názov a vieme, že vyjde budúce vianoce.

Čo však zatiaľ nepoznáme, je špekulovaný nástupca s krycím názvom Lockhart, ktorý by mal ponúkať next-gen zážitok pre majiteľov 1080p až 1440p obrazoviek. Zároveň by však nemal mať mechaniku, vďaka čomu bude menší, no odkázaný výhradne na digitálnu distribúciu.

Práve tento model by sme mohli uvidieť na ešte neohlásenom evente, ktorý sa má konať v apríli/dubnu alebo máji/květnu budúceho roka. Na evente by sme zároveň mohli vidieť bližšie predstavenie pripravovanej hry Elden Ring od FromSoftware a Georga R.R. Martina, tvorcu Hier o tróny. Aspoň to vraví v podcaste XboxEra Shpeshal Ed. Znamená to, že hra bude s vysokou pravdepodobnosťou vydaná na súčasné aj budúce konzoly. Tento rok však bola potvrdená len pre PS4, Xbox One a PC.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *