Forza Motorsport 8 prinesie tonu vylepšení v oblasti fyziky

Forza Motorsport 7 Porsche 911 GT2

Microsoft pri ohlasovaní novej generácie konzol Xbox zvolil odlišnú stratégiu, než pri predošlej generácii a kým vtedy na nás vysolil najprv informácie o televíznych funkciách a hardvéri, teraz postupne získavame prehľad o hardvéri aj hrách, ktoré môžeme čakať.

Už vieme, že Microsoft si ako launch titul necháva Halo Infinite, ktoré vychádza tiež na Xbox One a počítače. Ďalším ohláseným titulom je Senua’s Saga: Hellblade II a tretím, o ktorom vieme, je nová Forza Motorsport 8.

Táto je skôr otvoreným tajomstvom. Hoci ju Microsoft oficiálne neoznámil, vývojári o nej hovoria od chvíle, kedy ukončili práce na Forze Motorsport 7 a post-launch vylepšeniach v oblasti eSports, pravidiel, fair-play systému a fyzikálneho modelu. Odvtedy vieme, že všetky tieto a mnohé ďalšie vylepšenia budú samozrejmosťou u novej časti, ktorá bude vydaná po boku Xbox Series X. To už teraz potvrdil samotný kreatívny riaditeľ Turn 10, Chris Esaki.

Počas štúdiového livestreamu na Mixeri padla reč aj na next-gen Forzu, ktorá vychádza na Xbox Series X a PC, ale nebola potvrdená pre súčasnú generáciu. Hra je už podľa jeho slov plne hrateľná a v roku 2020 o nej budeme počuť viac. Konieckoncov, rok 2019 je na konci.

Celkový zážitok z produktu je tak veľmi odlišný a úžasný, že tieto ohlásenia majú len slabú váhu, ale myslím si, že ľudia si to so záujmom vypočujú. Štúdio získalo prvú možnosť celý deň hrať tento nový zážitok. Naozaj sme si to užívali. Vychutnali sme si náš nový model pneumatík, nový model tlaku v pneumatikách. Máme nový spôsob, ako reaguje teplo s tlakom kolies a dynamicky meriame teploty, takže máme dynamické trenie na trati a tiež máme systém atmosférického tlaku, ktorý s presnosťou ovplyvňuje veci, ako je vplyv hustoty vzduchu na aerodynamiku alebo výkon, a tiež na tlak v kolesách. Taktiež máme úplne nový systém podvozku s novým modelovaním. Toto je len tona vecí, ktoré sme spravili pod kapotou, a to som sa ešte nezmienil o asi 15 ďalších veciach.

Chris Esaki

via Game-Debate.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 30. júla 2020

    […] vyvíjať pre Forzu Motorsport 7 po vydaní. Už kreatívny riaditeľ štúdia Turn 10 Chris Esaki minulý rok prehlásil, aké vylepšenia sa chystajú. Už vtedy potvrdil, že hra dostane nový fyzikálny […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *