Horizon: Zero Dawn si už zahráte aj na PC

© Luc de Haan, Guerrilla Games
© Luc de Haan, Guerrilla Games

Zatiaľ čo Microsoft sa dnes so svojou streamovacou službou Project xCloud sústredí predovšetkým na mobily a tablety, konkurenčná služba PlayStation Now umožňuje hrať viaceré PS4 exkluzivity na PC.

Spoločnosť sem zvykla dávať staršie tituly ako God of War III Remastered či inFamous: Second Son, ale v posledných mesiacoch nás mimoriadne prekvapila, keď do ponuky dočasne pridala God of War, Uncharted: The Lost Legacy a Grand Theft Auto V.

Dnes sa do dočasnej ponuky dostáva ďalší PS4 megahit, titul od tvorcov série Killzone, Guerrilla Games, a zároveň tvorcov enginu Decima, na ktorom beží aj Death Stranding od Kojima Productions. Tou novou hrou, ktorú si môžu hráči zahrať už aj na PC vďaka PlayStation Now, je Horizon: Zero Dawn. Open-worldová post-apokalyptická RPG, v ktorej sa ľudstvo vrátilo do modernej doby kamennej, zatiaľ čo svet okupujú obrovskí roboti dinosaurích tvarov. V kuloároch sa dokonca hovorí, že práve táto hra prinútila Xbox Game Studios sústrediť sa na RPG žáner.

Ďalšia hra, na ktorú sa môžu predplatitelia služby tešiť, je zatiaľ finálna časť série Uncharted – Lost Legacy. V tomto spin-offe budú hráči hrať za obľúbenú Chloe Frazer (Uncharted 2) spolu s vojačkou Nadine Ross (Uncharted 4) a pokúsia sa na vlastnú päsť vyhľadať bájny indický artefakt. Ide o samostatné pokračovanie, bez nutnosti poznať príbeh predošlých hier.

Obe tieto hry budú dostupné na zahratie len do 7. apríla/dubna 2020. Poslednou vecou, ktorá pribudla do ponuky PlayStation Now, je co-op zábavka na niekoľko hodín a niekoľko bytových párty, Overcooked 2. Za nás ide o perfektnú gastronomickú hru, v ktorej ako šéfkuchári po sebe budete kričať, hádzať suroviny a hlavne sa pokúsite stihnúť splniť všetky objednávky. A to aj v nepredvídateľných situáciách. Len dodám, že hasiaci prístroj (nie) je súčasťou balenia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    sony ex sa nám fakt rozpadajú. 🙂

Pridaj komentár