Machinegames nevylučujú „iný“ Wolfenstein III

Wolfenstein The New Order
Wolfenstein síce vkročil do novej generácie konzol správnou nohou, ale jeho nové pokračovanie, The New Colossus, už nebolo také úspešné. Napriek vysokým hodnoteniam u recenzentov hra predala ani nie 2 milióny kópií a tak nebolo jasné, či sa dočkáme ďalšieho pokračovania.

Herný dizajnér Andreas Öjerfors zo štúdia MachineGames však v novom rozhovore potvrdil, že by sa BJ mohol vrátiť aj tretíkrát. Bolo by to však v inom štýle, než posledné diely. Naďalej by to však bola nekompromisná strieľačka, kde sa to bude hemžiť nacistickými mŕtvolami! Ale aj napriek tomu by hra mala byť dostatočne odlišná.

Ak by MachineGames pracovali na Wolfenstein III, jeho predstavenie by sa konalo o dva roky. Trochu by sme sa pohrali s jej formátom. Nie preto, že je to dôležité, ale preto, že chceme skúsiť spraviť niečo iné. The New Colossus je našou treťou Wolfenstein hrou (po The New Order a Old Blood) a ak by sme pokračovali touto cestou ďalej, tak by sme sa s tým pohrali a spravili niečo, čo by nás zaujalo. Ale čokoľvek – aj keby sme robili Tetris 2 – bola by to first-person strieľačka.

Aj keď nám v podstate Öjerfors nepovedal nič konkrétne, na to, že nebolo o hre zatiaľ nič potvrdené, prehlásil až veľmi presné veci. Ako napríklad, že by potrebovali na jej ohlásenie dva roky. A čo by to bol ten iný štýl? Možno by to bolo viac otvorené a multiplayerové. Veď štúdio už teraz hľadá sieeťových programátorov, ktorí by mali prerobiť systémy a online funkcie v ich pripravovanej hre. A pretože má štúdio v tejto chvíli na starosti len vývoj série Wolfenstein, je možné, že by nový Wolfík mohol byť co-op akciou.

Zatiaľ vieme len to, že Wolfenstein II: The New Colossus vychádza 29. júna/června na Nintendo Switch.

Wolfenstein II The New Colossus

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *