Microsoft vyvíja pokračovanie hry, ktorá vyšla v uplynulých 4 rokoch

Sunset Overdrive
Leaker Klobrille uvádza, že Microsoft už nejaký čas pracuje na druhom pokračovaní niektorej zo svojich exkluzivít.

Z tweetu nie je jasné, o ktorú značku sa môže jednať, avšak podľa leakera sa jedná o obľúbenú hru, ktorú ste si počas uplynulých 4 rokov zrejme zahrali. Pokračovanie tejto značky je chystané primárne pre ďalšiu generáciu konzol, ktorej vydanie sa očakáva práve v rokoch 2019-2020.

Je zároveň možné, že pôjde o launch titul novej generácie, no vzhľadom k plánom Microsoftu netreba zatracovať ani vydanie na terajší hardvér. Nová generácia konzol by totiž mala byť plne kompatibilná so súčasnou a čip opäť vyvíja AMD. Okrem toho, že to značne uľahčí vývoj a optimalizačné procesy pre obe platformy, môže to tiež znamenať okamžitú dostupnosť hry na Scarlett aj Xbox One.

A aké hry vlastne Microsoft v uplynulých štyroch rokoch vydal a jednalo sa o ich debut? Od roku 2014 vydal Microsoft hneď niekoľko debutov, ale len niektoré sa dočkali obrovskej popularity. Azda najväčším menom v ponuke je Sunset Overdrive, o ktorého pokračovaní sa hovorí už dlhší čas a tento rok sa dokonca dočkala aj vydania na Windows 10. Ďalším potenciálnym hitom je D4: Dark Dreams Don’t Die, ktoré skončilo neslávne cliffhangerom a na dopovedanie príbehu čakáme. Už štyri roky.

Medzi ďalšími značkami, ktoré debutovali niekedy v čase od 2014 do 2018, nájdeme ešte ScreamRide, Quantum Break, Super Lucky’s Tale a ReCore. Teoreticky sem môžeme prirátať aj Sea of Thieves, ktoré sa napriek kritike teší popularite, ale hra je poňatá štýlom neustále sa rozvíjajúcej služby, preto nemá zmysel robiť pokračovanie. Takisto, ako nemá zmysel vyvíjať Minecraft 2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. JR píše:

    Jak strašně moc bych ocenil pokračování Ryse: Son of Rome, žánr těchto her moc nemusím, ale tahle hra byla pro mě naprostá bomba… 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *