Sunset Overdrive je v rukách Sony

Sunset Overdrive

Podľa mnohých je obrovskou škodou, že Sunset Overdrive, jedna z najlepších Xbox One exkluzivít, nedostala pokračovanie.

Bláznivá hra z dielne Insomniac Games bola zároveň jedinou, ktorú štúdio vyvinulo pre inú platformu, než PlayStation, keďže doposiaľ sa venovalo značkám ako Ratchet & Clank alebo Resistance. Najčerstvejšie sa však zaslúžili o vývoj novej Marvel’s Spider-Man hry pre PS4, ktorú možno právom označovať za megahit. Štúdio pri jej vývoji zužitkovalo to, čo sa naučilo pri vývoji Sunset Overdrive pre Xbox.

Štúdio sa navyše párkrát vyjadrilo, že by rado vyvinulo Sunset Overdrive 2, ale nemá preň investora – keďže Microsoft chce viac investovať do first-party značiek. A tak sa stalo, že celé štúdio skončilo v rukách Sony. A s ním aj značka Sunset Overdrive. Je tu však zvláštna situácia. Zmluva medzi Insomniac a Microsoftom hovorí, že vydanie hry na iné platformy musí schváliť Microsoft. A jedinou platformou, ktorú doposiaľ schválil, bolo vydanie na PC.

Sony tak má v prípade prvého dielu zviazané ruky, keďže zmluva zatiaľ blokuje vydanie prvého Sunset Overdrive pre PlayStation 4. To sa samozrejme s akvizíciou môže zmeniť, pretože Microsoft môže poľaviť. Môže si však nárokovať aj napríklad vydanie na Switch. O osude značky však už mohol rozhodnúť aj samotný šéf PlayStationu, Shuhei Yoshida. V rozhovore pre magazín Inside Gaming povedal, že Sony chce, aby sa Insomniac venovalo budúcnosti – budúcim hrám a novým značkám.

Skončí Alan Wake v rukách Sony?

Otáznik tak visí už len nad fínskym štúdiom Remedy, ktoré po rokoch vydalo svoju prvú multiplatformovú hru Control, zasadenú do Alan Wake univerza. Tá vyšla ako na Xbox One, tak na PS4 a PC. No podobne ako predošlé projekty štúdia, ani tento nemal vysoké predaje a hra skončila v štatistikách na 23. mieste. Teraz však už na vine nemôže byť Microsoft (ktorý bol doteraz obviňovaný pre slabé predaje), ale slabý marketing hry.

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Rado píše:

    jedna z najlepších exklusivít? hoši neblbněte, ani náhodou. Po tomto ani pes neštěkol, pár jedincov to kúpilo z 50% hry ledva prešlo a padla.

  2. Felix píše:

    Mě tato hra moc neoslovila, ale je škoda, že MS nepřišel s nabídkou a nekoupil Insomniac Games. Evidentně na prodej toto studio bylo. A nebo možná přišel, ale Sony jim bylo blíž. Těžko říct. Asi by mě mrzelo Remedi. Pokud by je Sony koupilo, tak to by mi vadilo mnohem víc. Control se jim povedl, prodeje neposuzuji, ale hra je to moc dobrá.

Pridaj komentár