Microsoft prestane ukazovať čísla Xbox Live

xbox live

Microsoft už krátko po debute Xbox One prestal odhaľovať jeho predajné čísla. Oficiálne preto, že pre spoločnosť sú dôležitejším ukazovateľom čísla platformy Xbox Live.

Neoficiálne preto, že Xbox One jednoducho v predajoch výrazne zaostával za PS4. Vďaka zlému marketingu pri vydaní novej konzoly jednoducho mnoho ľudí dalo prednosť PS4 a tá tento rok oslávila 100 miliónov vyexpedovaných kusov do predajní. Očakáva sa ale, že čoskoro tieto čísla budú platiť aj v prípade konzol predaných hráčom.

Microsoft však teraz odhalil, že po novom prestane oznamovať aj čísla služby Xbox Live a oznamovať bude výhradne len rast a tržby v dolároch. Dôvodom bude zrejme, že Microsoft sa začína čoraz viac venovať službe Xbox Game Pass, ktorú pokladá za dôležitú pre rast značky Xbox v budúcnosti.

Niet sa ani čomu čudovať – v snahe zvýšiť atraktivitu pre predplatiteľov bolo oznámené jednotné členstvo Xbox Game Pass Ultimate, ktoré kombinuje Game Pass na konzoly a PC, a Zlaté členstvo pre konzoly, umožňujúce hrať multiplayer. S novou generáciou by sa dokonca mohlo stať, že Microsoft úplne vyradí z obehu Zlaté členstvo a integruje ho do Game Pass členstva.

View image on Twitter

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Zrušit „levné“ zlaté členství považuji za chybu. Můj kamarád si pořídil Xbox one S + live členství jen kvůli RDR2 (velký nadšenec GTA). Protože je to nejlevnější varianta ze všech.

  2. Rado píše:

    Jednoznačne by sa mal k predajom MS postaviť čelom a netrucovať jak malé decko. Byznis im z toho trhá solídné prachy, tak nevidím prečo nepovedať čísla konzol a živých užívateľov. To, že kopa jebnutých sonypajácov natahuje MS za všetko je len na smiech. MS dobre nastolil konkurenciu a banda sonyultras to nemože rozdýchať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *